فروش گوشت مردگان انسان در فروشگاه‌های آفریقا

3 19,215

پس از انتشار شایعۀ مربوط به فروش گوشت اجساد چینی در آفریقا، چین این شایعات را رد کرد. طی یکی دو روز گذشته در مطبوعات زامبیا این شایعه قوت گرفت که کشور چین اجساد مردگان را به ‌صورت کنسرو درمی‌آورد و آنها را به کشورهای آفریقایی از جمله زامبیا صادر می‌کند تا در فروشگاه‌های این کشور به فروش برساند.

Human-Meat1

قضیه تا آنجا پیش رفت که یکی از روزنامه‌های زرد زامبیا ادعا کرد چین از گوشت مردگانش گوشت گاو نمک‌سود درست می‌کند و به کشورهای آفریقایی می‌فروشد. برخی نیز مدعی شدند چین برای خلاص شدن از شر اجسادش آنها را به این شکل در کشورهای آفریقایی می‌فروشد. اما سفیر چین در زامبیا به‌شدت این شایعات را رد کرد.

article-2211187-154B1DB7000005DC-361_634x422

 قضیه از اینجا شروع شد که یکی از کاربران فیسبوک به‌شوخی عکس‌هایی از فروشگاه اسمیت‌فیلد لندن را به اشتراک گذاشت و زیر آن نوشت «مردم چین از گوشت اجسادشان گوشت گاو نمک‌سود درست می‌کنند و به آفریقایی‌ها می‌فروشند». این عکس‌ها به‌سرعت منتشر شد و مطبوعات زامبیا نیز به آن دامن زدند.

KEB

شایان ذکر است؛ اسمیت‌فیلد فروشگاهی در لندن است که گوشت‌هایی شبیه به اندام‌های انسان مثل دست، پا، گوش و یا کل بدن ساخته و به مشتریانش می‌فروشد. این کاربر فیسبوک نمی‌دانست با این کار چه دردسرهایی درست می‌کند.

6914.13012-Resident-Evil-6-3

با این حال، سفیر چین در زامبیا به خاطر این شایعات عذرخواهی کرد و گفت: این شایعات کار افرادی است که می‌خواهند روابط بین دو کشور را خدشه‌دار کنند.

گفتنی است؛ چین و زامبیا روابط اقتصادی محکمی دارند به طوری که این روابط نارضایتی برخی از تولیدکنندگان داخلی را در پی داشته است.

منبع:yjc

 
اشتراک گذاری

۳ دیدگاه

  1. 7
    3

    تا جایی که ما خبر دارین توی چین یه شرکت بزرگ زدن که هرکسی می خواد خودکشی کنه به اون شرکت مراجعه می کنه سلاخی میشه و گوشت بدنش تو بازار به فروش میره و قیمتش بالاست حتی تو فروشگاهاشون گرونترین گوشت سینه ی دختران جوان و بازوی مردان جوان است و حتی سوپ نوزاد سقط شده هم دارن. حالا چطور این فروش گوشت به زامبیا رو انکار می کنن؟چرا یه فروشگاه باید گوشت رو به شکل قطعات بدن انسان بسازه؟ یه کاری می کنن بعد برای انکارش هر قصه ای رو سرهم می کنن!

قرار دادن یک دیدگاه