اگر شما هم به ولخرجی دچار هستید این کتاب را بخوانید!!!

0 530

اکثر ما روزانه خریدهای ریز و کوچکی انجام می دهیم که شاید هیچ ضرورتی نداشته باشد ، و از طرفی چون ارزان هستند به خرید آنها می پردازیم، اتفاقا آن را ولخرجی هم حساب نکرده و با عنوان خرید به صرفه از آن یاد می کنیم .اما پایان روز متوجه میشویم همین خرید های ارزان و کوچک باعث خالی شدن جیبمان شده است.

+ وای روزی 20 تومن تو جیبم می ذارم تا سر کوچه برم ، وقتی برمیگردم هیچی اش نمی مونه!!!

+ اصلا نفهمیدم 50 تومن و چه کارش کردم!!!

+ از ترسم دیگه پول نقد همراهم نمی برم!!!

و…

اینها جملاتی است که اغلب ما در روز از آن استفاده می کنیم. مخصوصا این روزها با دست فروشی ارزان و وسوسه انگیزی که در متروها برپاست نگه داشتن پول در جیب تا زمانی که از قطار پیاده شوی مشابه جهاد اکبر دشوار است ونفسی قدرتمند در برابر وسوسه خرید می خواهد. 

 

البته وقتی به خودت می آیی که می بینی کلا چهار پنج قلم جنس ارزان _ و البته بی کیفیت _ خریده ای و در مجموع مبلغ بیشتری از خرچ روزانه را هم از دست داده ای. خب برای این کار  تمهیدی اندیشیده اید یا همچنان به خرید ادامه می دهید؟ اصلا شده دو دو تا چهار تا کنید ببینید اگر جلوی این خرید های غیر ضروری را بگیرید ته ماه چه قدر پس انداز کرده اید؟ حتما یک حساب سرانگشتی بکنید ، متوجه خواهید شد مبلغ چشمگیری خواهد بود .

photo_2016-05-26_17-17-04

کتاب فعلا مارشمالو را نخور در این ضمینه _ مقابله با خرید های بی فایده و بدون سود_ به شما کمک بزرگی خواهد کرد. شما قدم اول را از عدم خرید های غیر ضروری و کوچک مثل گل سر و چیپس و… شروع خواهید کرد. بعد از مدتی که این نوع اندیشیدن در شما نهادینه شد قدم های بزرگتری خواهید برداشت.

مثلا فرض کنید به شما چند صد میلیون پول خواهند داد. با آن چه خواهید کرد؟ مسلما اکثر بی خانه ها خواهند گفت : خانه می خریدم، و باقی اعلام می کنند یک ماشین مدل بالا و مواردی از این دست!اما این کتاب با تئوری مارشمالویی به شما خواهد آموخت چه طور چند صد میلیونتان را چندین برابر کنید. 

نکته قابل ذکر: حتی اگر آنقدری بر شما تاثیر نگذارد که سرمایه اتان را چند برابر کنید ، مطمئنا شما را از شر خرید های غیر ضروری_ مترویی_ نجات خواهد داد!!!

مارشمالو را نخور نوشته یوآکیم پوزادا- الن سینگر ، با ترجمه روان فرخ بافنده باقیمتی بسیار اندک و مجموعا 107 صفحه می باشد. این کتاب از آن دسته است که باید در کتابخانه هر انسانی _ چه شخص کتابخوانی باشید چه نباشید _ موجود باشد. مطالعه آن از شما وقت زیادی نخواهد گرفت.

 

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه