با شیشه های شکسته چراغ تزیینی بسازید

0 583

با وسایل دورریختنی می توان وسایل جدید یساخت و اینبار با آموزش ساخت یک چراغ زیبا از شیشه های شکسته تان با بدندیدهمراه باشید.

شما با ظروف شیشه ای شکسته چکار می‌کنید؟ ساختنی حتی برای استفاده ازشیشه‌های خرد شده هم پیشنهادی دارد؛ ساخت چراغ تزیینی! بله خرده شیشه دیگر زباله نیست! اگر بخواهیم طرز ساخت چراغ تزیینی را خلاصه بگوییم باید خرده شیشه‌ها را داخل یک ظرف شیشه ای تزیینی بریزید، یک شمع الکتریکی داخلش بگذارید و از زیبایی چراغ تزیینی تان لذت ببرید.

احتمالاً همین حالا در خانه تان شیشه خرده ندارید. پس این آموزش ساخت را به خاطر بسپارید و به اندازه کافی خرده شیشه جمع کنید تا بتوانید این چراغ را بسازید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • خرده شیشه (شیشه پنجره مناسب ترین نوع شیشه برای این ساختنی است چون خرده‌هایش خیلی نازک نمی‌شوند)
  • ظرف شیشه ای دردار
  • جاشمعی استکانی یا یک استکان کوچک
  • شمع الکتریکی
  • دستکش ایمنی

آموزش ساخت چراغ تزیینی

داخل ظرف تزیینی را با خرده شیشه پر کنید. حتماً دستکش دست تان کنید تا انگشت‌هایتان آسیب نبینند. همانطور که در تصویر می‌بینید باید از خرده شیشه‌های ضخیم استفاده کنید و به هیچ وجه از شیشه‌های نازک استفاده نکنید.

وقتی ظرف را تقریباً پر کردید، جاشمعی استکانی را داخل ظرف قرار بدهید و اطرافش را با خرده شیشه پر کنید. سپس داخل جاشمعی را هم با کمی‌خرده شیشه پر کنید تا راحت تر به شمع الکتریکی دسترسی داشته باشید.

حالا شمع الکتریکی را برعکس داخل استکان قرار بدهید. می‌توانید پشت جاشمعی یک تکه کاغذ بچسبانید تا سوئیچ و باتری دیده نشوند. بهتر است از شمع‌هایی استفاده کنید که رنگشان تغییر میکند. به این ترتیب زیبایی چراغ بیشتر میشود.

چراغ تزیینی آماده است

به همین سادگی و با استفاده از وسایلی مثل خرده شیشه یک چراغ ساختید. می‌توانید داخل چراغ از رشته LED سوئیچ دار استفاده کنید تا لازم نباشد برای هربار روشن کردن چراغ در ظرف شیشه ای را باز کنید. با اینکار هزینه ساخت چراغ بیشتر میشود اما استفاده از آن ساده تر میشود. اگر در خانه کودک دارید، چراغ را در جایی بگذارید که کودک به آن دسترسی نداشته باشد..

منبع : ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه