روزنامه عربستان:شهاب حسینی خطرناک تر از سردار سلیمانی!!!

0 1,927

روزنامه سعودی مکه در مقاله ای مدعی شد شهاب حسینی، بازیگر سینما و تلویزیون ایران از قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس ایران نیز خطرناکتر است.

این روزنامه سعودی با برشمردن خدماتی که ایرانیان به تمدن و فرهنگ عربی و اسلامی کرده اند، مدعی شد باید میان رژیم ایران و مردم این کشور تفاوت قائل شد.

4585839_386

این روزنامه در ادامه ادعاهای خود نوشت: با وجود برتری عربستان در سطح سیاسی، در سطح فرهنگی و رسانه ای همچنان در سطحی پایین قرار داریم. با وجود پخش برنامه همسایه از شبکه الاخباریه که بوسیله “محمد سلمی،” کارشناس مسائل سیاسی اجرا می شود، ایران جهان را با صنعت حرفه ای سینمایی خود درنوردیده است؛ همچنانکه پیشتر نیز درباره فیلم “ملک سلیمان” سخن گفته بودم. ملک سلیمان فیلمی بود که لابی صهیونیست را نگران کرد.

نویسنده این روزنامه با اذعان به پیشرفت های ایران در عرصه سینمایی می نویسد: ایرانی ها همچنان برتری خود را در عرصه سینمایی با فیلم هایی مانند ” حضرت موسی (ع)” و فیلم محمد رسول الله (ص) به نمایش گذاشتند و به تازگی نیز ستاره ایرانی”شهاب حسینی” جایزه بهترین بازیگر را در جشنواره 2016 کن بدست آورد.

نویسنده این روزنامه در ادامه نوشت:  این در حالی است که ما در جهان تنها کشوری هستیم که در آن نمایش سینمایی وجود ندارد.

به باور نویسنده این مقاله، توجه عربستان به مسائل سیاسی سبب شده است این کشور از مسائل فرهنگی عقب بماند و ایران جهان را در عرصه سینمایی درنوردد. به همین دلیل نیز نگارنده این مقاله در قالب یک لفاظی، شهاب حسینی را که در عرصه سینمایی فعال است از سردار سلیمانی نیز خطرناکتر معرفی کرده است.

و این در حالی است که در صفحه های اجتماعی نظراتی از مردم می خوانیم که واقعا موجب آزردگی خاطر می شود که اینها آبروی ایران را برده اند.از لباس پوشیدن وزهر مار گفتن علیدوستی می نالند تا غیر… آیا به جای این همه فوکوس به عمق نقشی که پرداخته اند هم دقت کرده اند؟ مطلب هنرشان را گرفته اند؟

بی هیچ فشار و جنگی، بی واسطه و پارتی بازی، تنها به مدد استعداد و هنر، از طریق لطیف ترین و حسی ترین کار دنیا توانسته اند در پررنگ ترین جشنواره دنیا چون طلا بدرخشند و نخل بگیرند، بعد سرشان را خم کنند و بگویند الهی شکر ، جایزه امان مال همه ی ایران! آنوقت برخی نشسته اند که کار بی ارزشی بوده و فلان و ….

آزردگی از مردمی که درکی از هنر ندارند به کنار و تحیر از سخنان خبر نگار پخش اخبار که به اجبار و  زور و با کلی سانسور و ویرایش تقدیمی شهاب حسینی را به جای همه ی مردم ایران می چسباند به قشرخاصی از مردم!

اینها از این سمت بی هیچ پشتوانه ای و از آن سمت بدون هیچ واسطه ای خوش درخشیده اند. اگر اجازه بدهید همه چیز سر جای خودش باشد بسیار عالی است. شهاب حسینی و معرفت هنری اش بعد از این چند سال بر همه ی ایران که هیچ حتی بر عربستان که به بی درکی معروف است، واضح و مبرهن شده است . در جای خودش با بازی هنرمندانه اش شهید بابایی را کامل به ما شناسانده و مهرش را در دل ما نشانده و همسرش به خوبی می تواند سوگ همسر شهید را تسلیت بگوید و از نقش پررنگ وی در زندگی شهید بابایی یاد کند. پس دیگر چه نیازی که نخل طلایی که شهاب به همه ی ایران هدیه می کند را بذل و بخشش کنید؟

تاثیر این هنر و قدرت وجهه فرهنگی ایران تا آن اندازه پررنگ است که عربستان علنی به آن اشاره کرده و از آن به عنوان خطر یاد می کند. پس چرا  برخی مردم ایران به جای تشکری حتی المقدر به اندازه یک لایک پای نخل های طلایی که کسب کرده این چنین با بی چشمی از آن یاد می کنند؟ 

گرچه فروشنده مضمونی تلخ دارد ، و از اتفاقات تاریک ایران پرده بر میدارد و بدون واهمه به آن می پردازد اما این دقیقا چیزی است که در حال حاضر و در کنار گوشمان در حال رخ دادن است. 

گله گی بزرگ مردان  هم ، که این چه فیلمی بود بردید کن؟  این چه معرفی مفتضحانه ای بود که از ایران کردید ؟ چشم ایران را پر آب می کند، به جای گله از این که چرا جای زخم هامان را نشان داده اند به ترمیم زخم بپردازید.

 

گرچه لبهای شهاب و ترانه و اصغر فرهادی به روی استقبال کنندگانش لبخند هدیه می داد اما این سر تا آن سر فروشنده پر از بی احترامی و توهین بود.

1464312185282_Nadimi-6

 

خبرنگارانی که از شدت شرمشان هیچ کدام عکسی از حضور شهاب نتوانستند چاپ کنند ، بس که نوع حضورشان و تجمعشان آزردگی ایجاد کرد. از بی اعتنایی به فوبیای علی دوستی و تا تنگنا قرار دادن حسینی و درخواست کنفرانس از فرهادی ساعت 2 نیمه شب ، خسته از راه…

شاید یکی از چند تعریف خوش آیند آن باشد که اخبار شبکه سه گفت:

چشم ها را باید شست جور دیگر باید دید!!

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه