سم مرگبار در چیپس و سیب زمینی سرخ کرده

0 1,112

سیب زمینی سرخ کرده و چیپس مورد علاقه خیلی هاست اما باید گفت که خوردن آن برای بدن مضرات جبران ناپذیری دارد در ادامه با بدندید همراه باشید.

 پیر و جوان، کودک و بزرگسال، زن و مرد در سراسر جهان عاشق سیب زمینی هستند و تقریبا روزی نیست که این سلطان نشاسته و کربوهیدرات را مصرف نکنند. خرید از مراکز فست‌فود به ویژه سیب‌زمینی‌ سرخ کرده، نه شب و روز می‌شناسد نه کوچک و بزرگ.صف‌های طولانی برای خرید سیب‌زمینی سرخ شده تقریباً در همه مراکز فروش این محصول مشاهده می‌شود و جالب آن که اغلب از مضرات آن آگاه هستند اما بازهم دست از خرید آن برنمی‌دارند.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

به گزارش سلامانه به نقل از سایت .fitnea ،بسیاری از کارشناسان تغذیه بر مضرات بسیار سیب زمینی سرخ کرده اتفاق نظر دارند. در ادامه مطلب کارشناسان با ذکر دلایلی کودکان، جوان و پیر را از خوردن سیب زمینی سرخ کرده باز می دارند:

سیب زمینی سرخ کرده حاوی چربی های مضر است
سیب زمینی سرخ کرده سرشار از چربی های اشباع شده و مضر است که عامل ایجاد سرطان و سمی برای بیماران دیابتی و قلبی است. چربی ها اشباع مضر هستند، زیرا نه تنها باعث گرفتگی عروق می شوند بلکه باعث افزایش چربی های بد خونLDL و کاهش چربی های خوب (HDL) در بدن می شوند و به همین دلیل خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهند. این نوع چربی ها بایستی به مقدار خیلی کم مصرف شوند.

Homemade-Potato-Chips-1024x768

سیب زمینی سرخ کرده از کربوهیدرات مضر درست شده است

تا جایی که ممکن است از خوردن سیب زمینی سرخ کرده  پرهیز کنید زیرا با سرخ کردن سیب زمینی و مصرف آن کربوهیدراتهای مضر موجود سریعا جذب بدن می شود که سبب افزایش قند خون می شود. با افزایش قند خون ترشح انسولین در بدن  بیشتر می شود و بالابودن سطح انسولین نتیجهای از پرخوری غذاهای کربوهیدراتی است.  که باعث می شود کربوهیدرات ها به شکل چربی در بدن ذخیره شوند.

1422883817242226
همچنین کارشناسان احتمال سرطان‌زا بودن سیب‌زمینی سرخ کرده را مطرح می‌کنند و آن را به وجود ماده‌ای به نام آکریلامید نسبت می‌دهند.آکریلامید ماده‌ اسیدی سرطان‌زایی است که هنگام سرخ‌کردن یا برشته کردن مواد کربوهیدراتی در درجه حرارت بالا در محصولاتی نظیر سیب زمینی و برنج ایجاد می‌شود که مقدار آن در سیب‌زمینی سرخ کرده بیشتر است.

 

IMG15071793
این ماده سمی به محض ورود به بدن تجزیه شده و ماده‌ای به نام گلاسیرآمید را تولید می‌کند که می‌تواند با اثر رویDNA و ایجاد جهش در ژن‌ها موجب بروز سرطان، انواع عفونت‌ها و آسیب‌ به سیستم ایمنی و عصبی شود

منبع : salamaneh.com

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه