با ساده ترین روش یک چراغ دیواری زیبا بسازید!

0 905

برای اتاق خود و یا کودکانتان با کمترین هزینه زیباترین چراغ های دیواری را بسازید.در این آموزش روش ساخت یک چراغ دیواری گربه ای زیبا به شما آموزش داده می شود.می توانید به سلیقه خودتان طرح های دیگری را هم درست کنید.با بدندید همراه باشید.

وسایل نور و روشنایی از مهمترین اجزای دکوراسیون هر اتاقی هستند و انتخاب آنها نیازبه دقت بالایی دارد. اگر دنبال چراغی باشید که افکت نوری غیر مستقیم باشد، این انتخاب سخت تر میشود و احتمالاً پول بیشتری هم باید برای خریدنش خرج کنید.

در این ساختنی طرز ساخت یک چراغ خواب دیواری را یاد می‌گیرید که هم ساختش بسیار ساده و کم هزینه است و هم افکت نوری غیر مستقیم دارد. ایده این چراغ خواب دیواری برای اتاق کودک هم بسیار مناسب است. ما از شکل گربه برای ساخت این چراغ استفاده کرده ایم اما شما می‌توانید از هر طرح دیگری که دوست دارید، استفاده کنید.

گام اول : وسایل مورد نیاز

  • تخته MDF با قطر ۱۲ میلیمتر
  • پایه آلومینیومی‌– خودتان هم می‌توانید این پایه را بسازید
  • مهتابی و هولدر مهتابی
  • پیچ چوب – عرض ۳ میلیمتر و طول ۱۲ میلیمتر
  • رنگ چوب
  • کاغذ سنباده
  • اره
  • دریل

گام دوم : چوب را ببرید

ابتدا باید طرح مورد نظرتان برای چراغ خواب دیواری را انتخاب کنید و آن را روی کاغذ پرینت کنید. حتماً قبل از پرینت طرح ابعادش را تنظیم کنید چون می‌خواهیم از آن به عنوان الگوی برش چوب استفاده کنیم. در تصاویر بالا می‌توانید چند نمونه الگوی گربه را ببینید.

طرح پرینت شده را با چسب نواری روی تخته MDF بچسبانید و دورش را با مداد بکشید. سپس با اره مویی چوب را ببرید و دور آن را با سنباده صاف کنید.
قبل از رنگ آمیزی چوب باید مطمئن بشوید که شکلش دقیقاً همان چیزی است که می‌خواهید. همین یک تکه چوب کل چراغ خواب دیواری شما را می‌سازد و به همین خاطر خیلی مهم است که کامل و بی نقص باشد.

گام سوم : چوب را رنگ کنید

بهتر است تخته همرنگ دیوار باشد
بهتر است تخته همرنگ دیوار باشد

طرف داخل چوب را با رنگ آکریلیک سفید بپوشانید تا نور را بهتر منعکس کند. انتخاب رنگ بیرونی چوب به عهده خودتان است اما ما پیشنهاد می‌کنیم از همان رنگ دیوار اتاق استفاده کنید. اگر از این ایده برای ساخت چراغ خواب کودک استفاده می‌کنید، رنگ‌های بیشتری بکار ببرید و طرح را زنده تر کنید.

می‌توانید بجای رنگ کردن چوب آن را با استیکرهای دیواری بپوشانید.

گام چهارم : پایه آلومینیومی‌را اضافه کنید

پایه آلومینیومی‌را به پشت تخته پیچ کنید
پایه آلومینیومی‌را به پشت تخته پیچ کنید

همانطور که در ابتدا گفتیم خودتان هم می‌توانید این پایه را بسازید. کافی است یک تکه ورق آلومینیومی‌را شبیه چیزی که رد تصویر می‌بینید خم کنید.

بعد از ساخت پایه آن را با یک پیچ کوتاه به چوب وصل کنید (از طرف سفید).

گام پنجم : چراغ خواب دیواری را نصب کنید

لامپ مهتابی که استفاده می‌کنید باید کمی‌از طرح چوبی کوتاه تر باشد. ابتدا هولدر مهتابی را به دیوار پیچ کنید و سپس مهتابی را سرجایش وصل کنید.

حالا می‌توانید طرح چوبی را از پایه آلومینیومی‌به دیوار پیچ کنید. در حین وصل کردن چراغ دیواری حواستان به زاویه نصب باشد و مطمئن شوید چراغ را کج نصب نمی‌کنید.

چراغ خواب دیواری آماده است

می‌توانید از هر طرح دیگری برای ساخت چراغ خواب دیواری استفاده کنید
می‌توانید از هر طرح دیگری برای ساخت چراغ خواب دیواری استفاده کنید

به همین سادگی و فقط با یک تکه چوب صاحب یک چراغ خواب دیواری شیک و مدرن شدید. تنوع چراغ‌هایی تزیینی که می‌توانید با این روش بسازید خیلی زیاد است. همین روش را می‌توانید روی استیکرهای دیواری ساده پیاده کنید و آنها را به چراغ‌های دیواری تبدیل کنید. به این ترتیب کارتان هم ساده تر میشود چون دیگر لازم نیست دنبال طرح بگردید و آن را روی چوب پیاده کنید. استیکر الگوی شما میشود و فقط بریدن چوب باقی میماند.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید.

 

منبع :ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه