در عرض پنج دقیقه ماگ کیک شکلاتی درست کنید

0 795

طرز تهیه یک ماگ کیک شکلاتی را یاد می‌گیرید که در عرض ۵ دقیقه آماده میشود. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید روش‌های مختلفی برای پخت این دسر خوشمزه پیدا کنید که همگی خیلی سریع آماده می‌شوند. اما گاهی اوقات این صرفه جویی در وقت به قیمت طعم خوب کیک تمام میشود. روش پختی که در این اینجا میخوانید تفاوت‌هایی با روش‌های پخت رایج ماگ کیک دارد که بافت و طعم کیک شکلاتی را تغییر نمی‌دهدبا بدندید همراه باشید..

وقتی یک مهمان ناخوانده برایتان می‌آید و وقت کمی‌برای آماده کردن دسر یا عصرانه دارید، می‌توانید به این روش پخت اعتماد کنید و خیلی سریع یک دسر شکلاتی آماده کنید.

گام اول : مواد لازم

مواد لازم برای تهیه ماگ کیک
مواد لازم برای تهیه ماگ کیک

ابزار موردنیاز

 • ماگ
 • ترازوی دیجیتالی
 • مایکروویو

مواد لازم

 • ۴ قاشق غذاخوری آرد – در اندازه گیری‌ها دقت کنید چون تاثیر زیادی روی بافت کیک می‌گذارند
 • ۴ قاشق غذاخوری شکر
 • یک قاشق غذاخوری کاکائو شیرین نشده
 • ۲ قاشق غذاخوری تخم مرغ زده شده – باید یک تخم مرغ کامل را بزنید و سپس دو قاشق از آن را جدا کنید
 • ۳ قاشق غذاخوری شیر
 • ۳ قاشق غذاخوری روغن
 • ۳ قاشق غذاخوری چیپس شکلات
 • وانیل، دارچین یا نعنا به عنوان طعم دهنده

گام دوم : مواد را با هم مخلوط کنید

مواد را به ترتیبی که در متن آمده با هم مخلوط کنید
مواد را به ترتیبی که در متن آمده با هم مخلوط کنید

تمام مواد اولیه خشک را داخل ماگ بریزید و آنها را با هم مخلوط کنید. حالا تخم مرغ را اضافه کنید و خوب هم بزنید. در این مرحله مخلوط حالت خمیری پیدا کرده است.

روغن و شیر را هم اضافه کنید.

چیپس شکلات را هم اضافه کنید و پودر وانیل را روی آن بپاشید. اگر چیپس شکلات ندارید می‌توانید شکلات تخته ای معمولی را خرد کنید و از آن برای داخل کیک استفاده کنید.

در همین مرحله می‌توانید خوراکی‌های موردعلاقه خودتان را داخل کیک بریزید. گردو، تکه‌های میوه، کشمش یا هر افزودنی دیگری که از خوردن آن با کیک شکلاتی لذت می‌برید.

گام سوم : کیک را بپزید

روی مخلوط داخل ماگ را صاف کنید و آن را داخل مایکروویو بگذارید. مدت زمان پخت برای مایکروویو ۱۰۰۰ واتی سه دقیقه و برای مایکروویو ۷۰۰ واتی چهار دقیقه است. همانطور که در تصویر می‌بینید مایه داخل ماگ در حین پخت پف میکند و بیرون میزند. نگران نباشید با خاموش شدن مایکروویو این برآمدگی هم میخوابد.

ماگ کیک شکلاتی آماده است

درست کردن ماگ کیک شکلاتی ایده آل نیاز به تمرین دارد. دلیل اصلی آن هم تفاوت برندهای مختلف مایکروویو است. احتمالاً از نتیجه اولین ماگ کیکی که با این روش درست می‌کنید خیلی راضی نخواهید بود. اما برای دفعات بعد می‌توانید دما و زمان مایکرویو را طوری تنظیم کنید که یم ماگ کیک حرفه ای داشته باشید. همیشه حداقل زمان پخت را برای کیک‌هایتان در نظر بگیرید چون میتوانید چندبار کیک را داخل مایکروویو برگردانید.

اگر تغییر زمان پخت شما را به نتیجه ایده آل تان نرساند، کمتر کردن میزان تخم مرغ یا آرد را آزمایش کنید. هر بار که ماگ کیک درست می‌کنید، از تغییراتی که در روش پخت اعمال کرده اید یادداشت بردارید تا هر دفعه کیک خوشمزه تری داشته باشید.

از این کیک شکلاتی ساده و خوشمزه لذت ببرید نوش جان

منبع : ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه