عجیب ترین دریاچه جهان،جنگلی در زیر آبها

0 2,092

دریاچه کیندی قزاقستان یک ویژگی منحصر بفرد به نسبت دیگر دریاچه ها دارد و آن وجود یک جنگل در زیر آن است.
این دریاچه به دنبال یک زلزله در سال ۱۹۱۱ میلادی به وجود آمده و در آن زمان درختان این منطقه بصورت برعکس در درون آب قرار گرفتند و از آن زمان تاکنون بدون خشک شدن در درون این دریاچه قرار دارند.

این ویژگی در این دریاچه در جهان به صورت منحصر بفرد بوده و سالانه گردشگران بسیار زیادی را به این منطقه جذب می کند.دریاچه کیندی به طول ۴۰۰ متر است که عمق آن در بعضی نقاط به ۳۰ متر هم میرسد.
دریاچه کیندی در جنوب شرقی آلماتی (Almaty) قرار دارد و ۲۰۰۰ متر بالاتر از سطح دریا است.

hotelbama2016-24-563x353
شاید مشخصه‌ های ظاهری این دریاچه مانند همه دریاچه‌ های دیگر دنیا باشد اما آنچه در لحظه اول کیندی را متفاوت ‌تر و عجیب ‌تر از بقیه در چشم هر بیننده ‌ای نشان میدهد درختانی است که ریشه ‌هایشان را در کف دریاچه دوانده‌ اند اما به گونه‌ ای سر از آب بیرون آورده ‌اند که گویی دکل کشتی‌ هایی غرق شده هستند.

دریاچه کیندی جوان ترین دریاچه دنیا است که تنها یک قرن از عمرش میگذرد و زندگی ‌اش را مدیون سیلی است که باعث شست ‌و شوی سنگهای آهکی و لغزش آنها شد تا آبی را که پشتشان پناه گرفته بود به این سمت روانه کنند.

عجیب-ترین-دریاچه-دنیا
دریاچه کیندی متولد شد اما تولدش با مرگ درختانی همراه بود که تنها توانستند نوک خود را از آب بیرون نگه دارند، شاخه ‌هایی خشک که تنها پناهگاهی برای شناگران خسته باشند تا زمانی کوتاه دستان خود را دور شاخه ‌ها حلقه کنند.

این دریاچه در فصلهای سرد و گرم سال تصاویری متفاوت از خود به نمایش میگذارد. در روزهای گرم تابستان، این دریاچه تصویری از آبی گرم و درختانی سبز را در ذهن بازدیدکنندگانش بر جای میگذارد، در حالیکه در زمستان، با سطحی کاملا یخ‌ زده داستانی متفاوت را روایت میکند.

منبع : ویرلن.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه