با وسایل دم دستی اسپری لیمو و مرکبات بسازید

0 4,491

حتماً شما هم تبلیغات اسپری لیمو و مرکبات را در تلویزیون و اینترنت دیده اید. درادامه با بدندید همراه باشید تا به شما یاد دهیم که چطور خودتان با وسایل دم دستی این ابزار کاربردی را بسازید. با اسپری مرکبات می‌توانید از عطر و طعم لیمو، نارنج و سایر مرکبات و میوه‌های آبدار در غذاهایتان استفاده کنید؛ بدون اینکه نگران ریختن پالپ یا دانه‌های میوه داخل غذا باشید!

ساخت اسپری لیمو با این روش نیاز به ابزار و مهارت خاصی ندارد و هر کسی می‌تواند آن را بسازید. در ویدیوی زیر می‌توانید آموزش ساخت اسپری لیمو و مرکبات را به صورت کامل ببینید :

گام اول : وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
  • کاتر
  • یک لیوان الکل
  • یک سرنگ با اندازه متوسط
  • یک بطری شیشه خالی (بهتر است از شیشه نو استفاده کنید چون بردن بوی عطر کار ساده ای نیست)
  • چند عدد لیمو

گام دوم : افشانه را آماده کنید

ابتدا باید افشانه را از بطری عطر جدا کنید. روش کار به نحوه اتصال افشانه به بطری بستگی دارد. معمولاً باید کارتان را با باز کردن نوار فلزی یا پلاستیکی دور افشانه شروع کنید و سپس خود افشانه را جدا کنید. برای اینکار از ابزارهایی استفاده کنید که به قطعات افشانه آسیب نمی‌زنند.

سپس تمام قطعات افشانه را داخل الکل بیاندازید تا کاملاً استریل بشوند. با این روش می‌توانید هر گونه بو یا مواد باقیمانده روی افشانه را هم پاک کنید.

گام سوم : افشانه را به سرنگ وصل کنید

سرنگ را بردارید و پمپ را از داخلش بیرون بیاورید. سپس با کاتر اندازه پایین سرنگ را طوری تنظیم کنید که بتوانید افشانه را به آن وصل کنید.

بعد از تنظیم اندازه پایین سرنگ، قطعه اصلی افشانه را به آن وصل کنید و حلقه را هم دورش بیاندازید. نمی‌خواهیم از چسب استفاده کنیم و به همین خاطر باید اتصال افشانه به سرنگ کاملاً محکم باشد.

حالا با کاتر تعداد سوراخ روی سرنگ ببرید تا آب لیمو وارد آن بشود.

اسپری لیمو آماده است

به همین سادگی یک اسپری لیمو ساختید. برای استفاده از این ابزار کافی است سر لیمو را برش بزنید و سرنگ را درست وسط لیمو فرو کنید. بعد از چندبار فشار دادن افشانه، آب لیموی تازه از افشانه بیرون میزند. هر وقت هم میزان آب لیموی اسپری کم شد، کمی‌لیمو را در دست تان فشار بدهید تا آب بیشتری وارد سرنگ بشود.

امیدواریم با این اسپری مرکبات غذاهایتان لذیذتر و خوش عطرتر از همیشه بشوند. اگر پیشنهادی برای بهتر شدن این ساختنی دارید، آن را با ساختنی به اشتراک بگذارید. مثل همیشه منتظر تصاویر اسپری لیمویی که شما ساخته اید، هستیم!

منبع :ساختنی ها

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه