پاریس زیر آب رفت!

0 386
بارش باران و طغیان رودخانه «سن» پایتخت کشور فرانسه را زیر آب برده است و سطح آب روخانه «سن» به نقطه تهدیدآمیز رسیده و دو موزه‌ هنری بزرگ پاریس برای محافظت از آثار خود تدابیر امنیتی اتخاذ کرده‌انددر ادامه با بدندید همراه باشید..
 

 بارش باران و افزایش سطح رودخانه «سن» در فرانسه منجر به وقوع سیل و آب‌گرقفتگی بی‌سابقه در این شهر و دیگر شهرهای فرانسه شده است.

بر اساس گزارش فرانس24، در حالی که چندین شهر در شرق و جنوب پاریس برای چندین دهه متحمل شدیدترین خسارات ناشی از وقوع سیلاب شده‌اند، سطح آب رودخانه «سن» نیز بعدازظهر روز پنج‌شنبه به سطح هشدار «اولیه» 5 متر رسید.

 

 

 

 

مقامات فرانسه هم‌اکنون موزه «لوور» پاریس را تعطیل کرده‌اند تا آثار هنری با ارزش این موزه به یک مکان امن منتقل شود زیرا خطر وقوع سیل در نزدیکی رودخانه سن وجود دارد.

موزه «اورسی» پاریس نیز که در ساحل مقابل رودخانه سن واقع است، پنج‌شنبه شب طی یک اقدام احتیاطی تعطیل شد.

موزه «لوور» امروز تعطیل خواهد بود تا کارکنان آن بتوانند ده‌ها هزار آثار نقاشی مجسمه‌های این موزه را از انبار زیرزمینی خارج کنند.

رسانه‌های فرانسوی اعلام کرده‌اند که بارندگی و سیلاب روزهای اخیر در پاریس از دهه 1980 به بعد بی‌سابقه است.

کامیون‌های آبی خاکی ارتش برای کمک به حادثه‌دیدگان به منطقه اعزام شده‌اند.سیل در بخش‌های دیگر فرانسه روز چهارشنب قربانی گرفت و جسد یک زن 86 ساله در خانه‌اش پیدا شد.

این در حالی است که بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، هفته گذشته نیز یک نوزاد در «برگاندی» غرق شده بود.مانوئل والس» نخست‌وزیر این کشور از مناطق زیادی از جمله پاریس که مرکز آن در حال حاضر کاملا تخلیه شده است، بازدید کردند.

«فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهور فرانسه نیز با توجه به وخامت اوضاع اعلام «فاجعه ملی» کرد.

منبع : سیمرغ

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه