اعضای بدن افراد مشهور کجاست؟!

0 6,715

 

«جوس ریزال » قهرمان ملی فیلیپین ، در کشور خود به دست استعمارگران اسپانیایی کشته شد.جسد او ابتدا در گورستان نامعلومی دفن شد اما ۱۷سال بعد از مرگ به جای دیگر منتقل گردیید در ادامه با بدندید همراه باشید.
.
موی «جورج واشنگتن»
0.168509001382907850_parsnaz_ir 
 
زمانی که جورج واشنگتن ، رئیس جمهور آمریکا مرد، عمه او قبل از دفن در خواست کرد چند تار از موهای او را به عنوان یادگاری نگه دارد. در سال ۱۸۵۰ این چند تار مو به همراه موبند طلای آن ، به موزه تاریخ اجتماعی آمریکا اهدا شد.
مغز«پل بروکا»
 
rebelmouse-655962
این انسان شناس و فیزیکدان فرانسوی برای کشف ناحیه فوقانی مغز که مربوط به گفتار و تکلم است ، معروف می باشد. به همین دلیل این ناحیه از مغز به اسم او نامگذاری شده است. او در طول دوران حیاتش موسسه های انسان شناسی فراوانی را در فرانسه و کشورهای همسایه تاسیس کرد. مغز او هم اکنون در موزه بشر پاریس در معرض دید عموم قرار دارد.
ستون فقرات «جوس ریزال»
 
افراد معروف اعضای بدنشان کجاست (عکس)
«جوس ریزال » قهرمان ملی فیلیپین ، در کشور خود به دست استعمارگران اسپانیایی کشته شد.جسد او ابتدا در گورستان نامعلومی دفن شد اما ۱۷سال بعد از مرگ به جای دیگر منتقل گردیید. در این حمل و نقل قسمتی از ستون فقراتش برای یادگاری و نمایش عموم کنار گذاشته شد. گفته می شود این استخوان تنها استخوانی است که توسط گلوله ای که او را کشته ، ضربه دیده است.
انگشت «گالیله»
 

In this image provided by Istituto e Museo di Storia della Scienza di Firenze shows a finger attributed to Galileo Galilei. A Florence museum says, Friday, Nov. 20, 2009, two fingers and a tooth believed to belong to Galileo Galilei have been found and will go on display next spring. Three fingers and a tooth were taken from the astronomer's body in 1737 and placed in a container. Paolo Galluzzi, director of the Museum of the History of Science, said a private collector had bought a container at auction containing two fingers and a tooth. The collector contacted Florence cultural officials and the parts and the container were found to match descriptions of the Galileo relics in historical documents. Galileo, who died in 1642, was branded a heretic by the Vatican for saying the Earth revolved around the Sun. In the early 1990s, Pope John Paul II rehabilitated him. (AP Photo/Istituto e Museo di Storia della Scienza di Firenze/ho) **EDITORIAL USE ONLY NO SALES**

گالیه که پدر علم مدرن بشر و نجوم خوانده می شود، به دلیل آنکه اعتقاد داشت زمین به دور خورشید می چرخد ، مدت ها در خانه اش زندانی بود و سرانجام در تنهایی در گذشت. یک قرن بعد زمانی که حقانیت گالیه ثابت شد،جسد او را به یک آرامگاه منتقل کردند.«فرانچسکو گوری» در این حمل و نقل اشگشت او را از دستش جدا کرد تا در موزه ای در ایتالیا به نمایش گذاشته شود.
مغز«آلبرت انیشتین»
 
635165712628318206
عملکرد مغز آلبرت انیشتین برای بسیاری از محققان تبدیل به سوال شده بود به همین خاطر بعد از مرگ انیشتین  در سال ۱۹۵۵، مغز او را بیرون آوردند تا توسط محققان  مورد مطالعه قرار بگیرد . این کار بدون اجازه خانواده او انجام شد.در طول تحقیقات ۴۰ ساله دانشمندان هنوز به نتیجه  ای در این مورد نرسیده اند، ضمن آنکه از مغز انیشتین به دلیل جدا کردن تکه های مختلف برای ارسال به مراکز تحقیقاتی چیز زیادی باقی نمانده است.
 
 
 
 
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه