5 ادعای بزرگ و جنجالی ایلان ماسک درباره آینده

0 6,766
 

ایلان ماسک بنیان‌گذار و مدیرعامل کمپانی‌های بزرگی مانند تسلا موتورز و اسپیس ایکس در جریان کنفرانس Code از 5 ادعای بزرگ خود در ارتباط با آینده سخت می‌گوید. ادعاهایی که همواره با سر و صدای زیادی همراه بوده‌اند و بسیاری از دانشمندان را به چالشی بزرگ دعوت می‌کننددر ادامه با بدندید همراه باشید..

بی‌شک می‌توان ایلان ماسک را یکی از نوابغ این روزها دانست؛ نابغه‌ای از جنس سایبورگ

ایلان ماسک (Elon Musk) متولد 1971 آفریقای جنوبی، یکی از مخترعان بزرگ صنایع پیشرفته در آمریکا است. وی بنیان‌گذار شرکت‌های تسلا موتورز (Tesla Motors)، پی‌پال (PayPal) و اسپیس ایکس (SpaceX) است. ایلان ماسک اکنون نیز عمده فعالیت خودش را به‌عنوان مدیرعامل اسپیس ایکس و مدیرعامل و همچنین طراح کمپانی تسلا موتورز انجام می‌دهد. وی یکی از ده شخصیت تاثیر گذار جهان شناخته شده است.

اگر اهداف ایلان ماسک در آینده صورت گیرد، ما تا سال 2017 در اطراف خود انواع خودروهای بدون راننده را خواهیم دید و استعمار مریخ نیز چندان طولانی نخواهد کشید. وی طی سخنرانی خود طی کنفرانس Code در روز پنجشنبه بار دیگر 5 ادعای خود در ارتباط با آینده را مطرح کرد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت.

5 ادعای بزرگ ایلان ماسک

5 ادعای بزرگ ایلان ماسک در کنفرانس Code

مردم تا سال 2025 به مریخ خواهند رفت

ایلان ماسک می‌گوید اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، ما قادر خواهیم بود بین سال‌های 2024 تا 2025 مردم را به کره مریخ بفرستیم. وقتی از وی در ارتباط با تشکیل دولت و زندگی کامل در مریخ پرسیده می‌شود، وی معتقد است که یک دموکراسی مستقیماً می‌تواند حاکم بر آن منطقه باشد.

بازی‌های ویدیویی غیرقابل تشخیص از واقعیت خواهند شد

ماسک به‌شدت معتقد است که ما احتمالاً در حال زندگی در یک جهان شبیه سازی شده هستیم. استدلال اصلی او برای این حرف خود عدم رسیدن بازی‌های ویدیویی به شبیه سازی در حد واقعیت با توجه به تکنولوژی‌های فوق العاده مدرن امروزی است.

با این حال به عقیده او بازی‌های ویدیویی روزی غیر قابل تشخیص از واقعیت خواهد شد. وی در این باره می‌گوید که 40 سال پیش بازی به نام Pong وجود داشت. این بازی آن زمان بود. حالا پس از گذشت این میزان سال بازی‌های شبیه ساز سه بعدی به میدان آمده‌اند و میلیون‌ها کاربر را به هم نزدیک کرده‌اند. هر ساله نیز شاهد بهتر شدن این تکنولوژی هستیم و به‌زودی واقعیت مجازی فراگیر خواهد شد.

خودروهای بدون راننده کمتر از دو سال آینده وارد بازار می‌شوند

6524c269f0b4511ce1f5b6adbaadc1b2_XL-620x330

شرکت‌هایی مانند گوگل، اوبر و فورد در حال حاضر تجربه‌های خاص خود را در ارتباط با تکنولوژی خودروهای بدون راننده به دست آورده‌اند. در حالی که بسیاری از این پیشرفت‌های به دست آمده تنها در مراحل اولیه خود هستند، ایلان ماسک معتقد است چنین خودروهایی را می‌توانید تا دو سال دیگر به‌صورت کامل شده در بازار ببینید. وی می‌گوید که مشکل اساسی این خودروها مرتفع شده است و حداقل تا یک سال دیگر رگلاتورها میلیاردها مایل تجربه را با این خودروها به دست خواهند آورد.

یک خودرو اپل تا سال 2020 عرضه خواهد شد

ماسک انتظار دارد حداقل تا سال 2020 خودرو اپل را ببیند. وال استریت ژورنال در گذشته گزارشی را منتشر کرده بود که بر اساس آن نخستین خودرو اپل تا سال 2019 آماده بهره‌برداری خواهد شد.

ما در حال حاضر نیز سایبورگ هستیم

ایلان ماسک هیچگاه به این استدلال که هوش مصنوعی می‌تواند تهدیدی برای آینده‌ی بشریت باشد معتقد نبوده است. وقتی که از وی در کنفرانس Code سوالی پرسیده می‌شود که چگونه برای جلوگیری از یک سناریو جنگی بین انسان و روبات مانند روز قیامت باید مقابله کرد؟ وی در پاسخ به این سوال می‌گوید که ما همین حالا نیز سایبورگ هستیم. در حالی که انسان‌ها به‌راحتی در فضای مجازی فعالین می‌کنند این بدان معناست که همگی سایبورگ هستیم؛ بنابراین نمی‌تواند روزی برسد که روبات‌ها بر ما حکمرانی کنند.

به عقیده وی هر شخصی که با تکیه بر کامپیوتر کارهای روزمره خودش را انجام می‌دهد و اساساً با اینترنت سر و کار دارد از قدرت بسیار بیشتری نسبت به رئیس جمهور 20 سال پیش ایالات متحده برخوردار است.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه