یک میزبان خوب

0 574

به بعضی خانه ها که وارد می شوید، گذشت زمان را حس نمی کنید. بعضی از روزهای تنهایی تان، یاد آن خانه و صاحبخانه هایش می افتید و دلتان می خواهد دوباره مهمانشان شوید. شاید آرزو کنید که خودتان هم بتوانید نقش چنین میزبان هایی را بازی کنید اما راز و رمز تبدیل کردن خانه تان به یک خانه گرم را ندانید و از اصول مهمان نوازی بی خبر باشید. اما باور کنید که تبدیل شدن به چنین میزبانی، کار سختی نیست. تنها کافی است با بعضی از اصول ریز و درشت مهمان نوازی آشنا باشید تا هرکسی از خانه شما احساس آرامش بگیرد.

1

افرادی را دعوت کنید که از لحاظ اخلاقی شبیه به خودتان باشند.درست است که هزار و یک کار دارید و غذایتان روی گاز می جوشد اما یکی از بدترین رفتارهایی که در لحظه ورود مهمان های تان می توانید انجام دهید، حاضر نبودن مقابل در است. مهم نیست چقدر با آنها صمیمی باشید؛ به عنوان یک میزبان، وظیفه شماست که همه کارها را برای چند ثانیه هم که شده کنار بگذارید و به نشانه خوشامدگویی جلوی در حاضر باشید.

2

به آنها نگویید که فقط گاهی اوقات بیایند. دقیقاً به آنها بگویید چه زمانی بیایند و از آنها دعوت کنید. اگر دیر آمدند بهتر است سخت نگیرید و وانمود کنید که اتفاقی نیفتاده است.

3

به آنها بگویید هرجا که دوست دارند بنشینند و برایشان میوه و خوراکی های سالم بیاورید تا بخورند.

4

اگر مهمانان تان برای شام می آیند، همه چیز را از قبل آماده کنید و وقتی آنها آمدند با عجله کارهایتان را انجام ندهید. زیرا در این صورت مهمانان تان فکر می کنند که برایتان زحمت ایجاد کرده اند.

5

غذاهای زیاد و پرهزینه درست نکنید زیرا در این صورت مهمانان تان هم احساس راحتی نخواهند داشت.

tasvirezendegi.ir1916

وقتی  غذایی که آماده کرده اید می خورند به آنها یادآوری کنید که این غذاها را مخصوص آنها پخته اید و باید همه ی آنها را بخورند و تعارف نداشته باشند چون شما از تعارف ناراحت می شوید.

7

اگر آنها در جمع کردن میز به شما کمک کنند ایرادی ندارد. اما به آنها بگویید که شستن ظرف ها بخشی از وظایف میزبان است و خودتان این کار را انجام می دهید. یا اینکه می توانید بگویید که قانون خانه ی شما این است که به مهمانان اجازه ندهید که کاری کنند.

8

بعد از اینکه برایشان دسر آوردید، برایشان چای یا قهوه بیاورید تا راحت بنشینند و صحبت کنند.

9

شاید بخواهید با درست کردن چند جور غذا به مهمانتان بیشتر احترام بگذارید اما فراموش نکنید که او بیشتر از این غذاها به حضور شما نیاز دارد پس بیش از اندازه در آشپزخانه وقت صرف نکنید و با بیش از حد خسته کردن خود، انرژی تان را برای پذیرایی از مهمان کم نکنید.

10

در مورد موضاعاتی که آنها هم علاقه دارند صحبت کنید؛ نه در مورد مشکلات خانوادگی تان. اگر دستورالعمل و یا روش خوبی برای حفظ سلامتی بلد هستید به آنها هم یاد بدهید. مردم همیشه به شنیدن چیزهای جدید علاقه دارند. هر شخصی ممکن است مشکلاتی در مورد سلامتی اش داشته باشد و صحبت در مورد این موضوعات نشان می دهد که شما برای آنها نگران و به آنها اهمیت می دهید.

11

اگر مهمان شما بچه کوچکی دارد که ممکن است هنگام بازی به وسایل گران قیمت تان یا خودش آسیب بزند، قبل از آمدن او این وسایل را از دسترس اش دور کنید. درست نیست که در زمان حضور مهمان، مدام مراقب وسایل خود باشید و با استرس چشمتان به دست و رفتارهای دیگران باشد.

12

طوری رفتار نکنید که مهمانان تان فکر کنند موظف اند که از شما دعوت کنند به خانه شان بروید. فقط به آنها بگویید که باز هم به خانه تان بیایید. این حرف صمیمانه تر است.

 
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه