آیا شخصیت شما مهر طلب است؟ با خصوصیات این افراد آشنا شوید

0 91
درباره شخصیت مهرطلب، اظهار داشت:  شخصیت های مهرطلب همواره نیاز به تأیید دیگران دارند و از اینکه دیگران آنها را نپذیرفته و مورد انتقاد قرار دهند، هراس دارند. با بدندید همراه باشید.
وی افزود: اینگونه افراد، بسیار حساس و آسیب پذیرند و هر کاری انجام می دهند تا توجه و محبت دیگران را جلب کنند اما فردی پرتوقع هستند و از دیگران انتظار زیادی دارند. 
این کارشناس ادامه داد: مهرطلب ها در مسائل مالی نسبت به خود سخت گیرند و خساست به خرج می دهند، اما نسبت به دیگران دست و دلباز و ولخرج اند. این افراد نیازهای خود را نادیده می گیرند و همواره سعی در مظلوم نمایی دارند و خود را موجودی تنها می دانند. 
امامی درباره دلایل  بروز این رفتارها گفت: این افراد در محیطی رشد و پرورش یافته اند که احساسات و نیازهایشان کنار گذاشته شده است به همین دلیل در بزرگسالی نیز از اینکه از حق خود دفاع کنند و نیازهایشان را طلب کنند احساس گناه می کنند و آنرا خودخواهی می دانند. 
این کارشناس در پایان گفت: افرادی که شخصیت مهرطلب دارند  باید یاد بگیرند کمک کردن به دیگران خوب است اما باید بدانند” خودشان”مهم ترین شخص زندگیشان هستند و  در وهله اول  باید به خودشان احترام گذاشته و  خودشان را دوست بدارند و عزت نفس شان را افزایش دهند. این افراد بهتر است به این نکته توجه داشته باشند که با محبت بیش از حد و تلاش  زیاد در جهت  خشنودی دیگران، خود را در معرض سوء استفاده قرار می دهند. 
منبع: yjc
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه