نمایشگر کدام پرچمدار زیر نور آفتاب عملکرد بهتری دارد؟

0 228

نمایشگر گوشی‌های هوشمند هرچقدر هم پیشرفته و باکیفیت باشد و بتواند تصاویر را با رنگ‌های طبیعی و زنده نمایش دهد، زیر نور آفتاب رنگ می‌بازد.با بدندید همراه باشید.

هرچه صفحه نمایشگر گوشی روشنایی بیشتری داشته باشد، در فضای بیرونی عملکرد بهتری از خود نشان می‌دهد و تصاویر واضح‌تری به نمایش می‌گذارد. در چند سال اخیر سازندگان تلفن همراه به موفقیت چشمگیری در این زمینه دست نیافته‌اند؛ هم اکنون حداکثر روشنایی نمایشگر بهترین گوشی‌های بازار حدود 450 تا 550 نیتز است که برای استفاده راحت در فضای بیرونی کافی نیست.

در تصویر زیر وضعیت نمایشگر iPhone 6s ،LG G5 ،Galaxy S7 edge و HTC 10 را، در حالتی که زیر نور مستقیم آفتاب قرار گرفته‌اند، مشاهده می‌کنید. این مقایسه می‌تواند بیانگر عملکرد واقعی نمایشگرهای بهترین پرچمداران حال حاضر بازار باشد که تا چه اندازه قادرند تصاویر را در فضای بیرونی واضح نشان دهند.

 

 

در میان این 4 پرچمدار، آیفون 6اس یک سر و گردن از بقیه بالاتر است که یکی از دلایل آن به بیشتر بودن حداکثر روشنایی نمایشگرش (554 نیتز) برمی‌گردد؛ اما پرچمدار ال‌جی، که حداکثر روشنایی آن 816 نیتز اندازه‌گیری شده است، از همه عملکرد بدتری دارد و تقریبا چیزی در نمایشگرش مشخص نیست.

منبع: gsm

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه