آشنا شوید با اتوبوس اوباما، امن ترین وسیله نقلیه جهان!

0 6,231
هیچ کدام از رییس جمهور آمریکا مشکلی برای سفر و جابجایی ندارند، از Air Force One (هواپیمای مخصوص برای سفر های هوایی) و Marine One (برای سفر های دریایی) گرفته تا Cadillac One. در چند سال اخیر یک وسیله ی نقلیه ی دیگر هم به این مجموعه اضافه شده است این وسیله Ground Force One نام دارد و یک اتوبوس کاملا مجهز است که در زیر ویژگی های آن را بررسی می کنیم.با بدندید همراه باشید.

این اتوبوس ۱۴ متر طول دارد و به طور کامل توسط سرویس اطلاعاتی آمریکا ساخته شده است.

ground-force-one-is-a-45-foot-long-bus-specially-designed-by-the-secret-service

اتوبوس Ground Force One همانند برادر جاده ای خود Cadillac One به رنگ سیاه کروم هستند.

and-just-like-cadillac-one-obamas-ground-force-one-is-painted-jet-black

در حال حاضر دو عدد از این اتوبوس در خدمت تیم حفاظتی رییس جمهور است که یکی از آنها به عنوان بدل استفاده می شود. این دو اتوبوس در کمپانی Hemphill Brothers Coach در تنسی ساخته شده اند که هر کدام ۱.۱ میلیون دلار خرج داشته اند، البته ارزش این هزینه را داشته اند.

the-secret-service-purchased-ground-force-one-and-its-twin-decoy-from-the-tennessee-based-company-hemphill-brothers-coach-for-a-cool-11-million-each-but-ultimately-the-buses-are-cost-effective

قبل از ساخته شدن Ground Force One سرویس امنیتی هر بار که به یک اتوبوس نیاز بود یکی را اجاره می کرد و سپس شروع به تجهیز آن با انواع و اقسام تجهیزات امنیتی می کرد.

اتوبوس اوباما، امن ترین وسیله حمل و نقل بین شهری!

این اتوبوس به شدت از لحاظ امنیتی مجهز است به طور مثال لاستیک های آن در صورت پنچر کماکان قابلیت این را دارند که به حرکت خود ادامه دهند، بدنه آن در مقابل انفجار و گلوله کاملا مقاوم هستند و شیشه های آن به شکل سنگینی مقاوم شده اند.

ground-force-one

Ground Force One دارای سیستم ضد حریق، مخزن های اکسیژن برای تولید هوای قابل تنفس در زمان حملات شیمیایی و واحد های خونی از رییس جمهور برای زمانی او مجروح شده است.

ground-force-one-comes-with-a-fire-suppression-system-oxygen-tanks-to-provide-breathable-air-in-the-case-of-a-chemical-attack-and-an-extra-supply-of-the-presidents-blood-in-case-he-is-injured

در کنار تجهیزات امنیتی اتوبوس دارای سیستم های لازم اداری شامل خطوط تلفن، تلویزیون، رادیو و اینترنت می باشد.

همانند Cadillac One فقط و فقط تعدادبسیار کم و کاملا انتخاب شده از بین نیروهای سرویس امنیتی آمریکا اجازه دارند پشت فرمان آن بشینند.

just-like-the-beast-only-a-select-few-will-ever-sit-behind-the-wheel-of-ground-force-one

 این اتوبوس بهترین وسیله برای سفرهای رییس جمهور به مناطق و راه های دورافتاده تر مثل اوهایو و پنسیلوانیا است که اتفاقا باراک اوباما برای سفرهای کمپین خود در سال ۲۰۱۲ به این دو منطقه از Ground Force One استفاده کرده بود.

به علت آنکه تمام شیشه های این اتوبوس کاملا دودی هستند رییس جمهور برای دست تکان دادن بذای مردم مجبور است از شیشه ی راننده این کار را بکند.

اتوبوس اوباما، امن ترین وسیله حمل و نقل بین شهری!

به علت ممنوعیت عکس برداری از درون این اتبوس نمای داخلی آن مشخص نیست که به چه شکل است ولی یکی از کارکنان کاخ سفید نمای داخلی آن را با مبلمان راحتی توصیف کرده است.

 

این اتوبوس حمل و نقل را بسیار راحت تر کرده به طوری که رییس جمهور از Air Force One سریعا به Ground Force One وارد می شود و به مسیر حرکتی خود ادامه می دهد.

the-bus-also-makes-transportation-logistics-easier-as-the-president-can-immediately-go-from-air-force-one-to-ground-force-one
 
منبع: 24 ساعت 
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه