تماشا کنید:چگونه حباب های ضد ضربه درست کنیم!

0 9,227
 با این آموزش می توانید برای کودکانتان حباب های مقاوم درست کنید در ادامه با بدندید همراه باشید.

حباب‌! حتی شاید افراد بزرگ نیز پس از شنیدن این کلمه، لحظه‌ای به بازی با این گوی‌های کوچک و ظریف فکر کنند. پس از تشکیل یک حباب تنها مقدار کمی از هوا در محفظه‌ای نازک از جنس صابون و آب محبوس می‌شود و این شکل کروی منظم به همراه رنگ‌های زیبا را برای ما خلق می‌کند. اما می‌دانیم که حباب‌ها برای مدت زمان زیادی داوم نمی‌آورند و به محض لمس آنها، به راحتی خواهند ترکید.

در ادامه روشی را آزمایش خواهیم کرد که حباب‌ها را تبدیل به گوی‌هایی مقاوم خواهد کرد و دیگر نیازی نیست که از ترکیدن حبابی که به وجود آورده‌اید، نگران باشید.

وسایل لازم جهت انجام این آزمایش:

1- دستکش (معمولی)

2- یک عدد نی

3- آب مقطر 240 میلی‌لیتر

4- مایع دستشویی 30 میلی‌لیتر

IMG10335280

نحوه آزمایش:

1- با استفاده از وسائل نام برده، محلول حباب را بسازید.  حداقل 23 ساعت زودتر از انجام آزمایش، محلول خود را تهیه کنید. زیرا هرچقدر که بیحرکت بماند، محلول حباب قویتر خواهد شد.

2- با استفاده از نی، حبابی به اندازه آنچه که در ویدئوی آموزشی این آزمایش آمده، درست کنید. برای این کار میتوانید از یک پیپت پلاستیکی استفاده کنید برآمدگی بالای آن را از وسط ببرید و در سمت دیگر آن بدمید.

3- پس از ساخته شدن حباب سعی کنید که با قرار گرفتن آن برروی کف دستان خود، آن را برای مدتی حفظ کنید.

4- خواهید دید که حباب برروی دستان شما دوامی نمی‌آورد.

5- حال دستان خود را آغشته به محلول حباب ساز کنید و بار دیگر سعی کنید که چند ثانیه‌ای طول عمر حباب را افزایش دهید.

6- باز هم نتیجه مطلوبی در کار نیست!

7- اکنون دستکش را به دست کنید و به حباب ضربه بزنید. چه مشاهده می‌کنید؟ همینطور با پیراهن و شلوارتان. به زودی متوجه میشوید که بعضی از پارچهها بهتر از بقیه در این آزمایش کار میکنند

تماشا کنید:

 

منبع : http://irsci.com

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه