تارت شکلاتی بدون خمیر و فوری بپزید

0 6,295

درست کردن این تارت خیلی راحته و در آخر از چیز که با این سرعت درست کردید لذت می برید با بدندید همراه باشید.

وقتی می‌خواهید خیلی سریع یک دسر خوشمزه درست کنید، این تارت شکلاتی یکی از انتخاب‌هایتان خواهد بود. مواد لازم برای تهیه این تارت شکلاتی در هر آشپزخانه ای پیدا می‌شود و نیاز به مهارت‌های آشپزی ندارد. اگر رابطه تان با پختن خمیر خوب نیست، این بهترین انتخاب است چون اصلاً خبری از درست کردن خمیر نیست.

درست کردن تارت شکلاتی زمان زیادی نمی‌برد اما می‌توانید تا چند روز آن را در یخچال نگه دارید. اگر تارت میوه ای را ترجیح می‌دهید، اینجا را ببینید.در ویدیوی زیر می‌توانید طرز پخت تارت شکلاتی را بصورت کامل ببینید :

گام اول : مواد لازم

  • ۲۰۰ گرم بیسکویت شکلاتی – می‌توانید از خامه کاستارد هم استفاده کنید
  • ۱۰۰ گرم کره بدون نمک آب شده
  • دو قاشق چایخوری عسل شفاف
  • ۱۸۰ گرم شکلات تلخ – درصد شکلات نباید بیشتر از ۷۰ درصد بشود
  • ۵۰ گرم شکلات سفید
  • یک قاشق غذاخوری برگه مغز بادام

گام دوم : بیسکویت‌ها را خرد کنید

بیسکویت‌ها را داخل یک کیسه غذا بریزید و با وردنه رویشان ضربه بزنید تا کاملاً خرد بشوند. می‌توانید از خرد کن هم استفاده کنید اما این روش جالب تر است. حواستان باشد محکم ضربه نزنید تا پلاستیک پاره نشود. بعد از خرد شدن کامل بیسکویت‌ها، آنها را داخل یک کاسه خالی کنید.

گام سوم : مخلوط پایه تارت را درست کنید

کره آب شده را داخل بیسکویت خرد شده بریزید و با یک قاشق خوب هم بزنید تا کاملاً مخلوط بشود. سپس عسل را اضافه کنید و کاملاً با سایر مواد مخلوط کنید. راز این تارت شکلاتی بدون خمیر همین عسل است. عسل کار چسب را میکند و مخلوط پایه تارت را محکم و بادوام میکند.

گام چهارم : پایه تارت را بسازید

با یک قاشق مخلوط پایه تارت شکلاتی را بین دو قالب قلعی تقسیم کنید. سپس با پشت قاشق مخلوط را فشرده و صاف کنید. حالا قالب‌های تارت شکلاتی را داخل فریزر بگذارید تا عسل و کره سفت بشوند و پایه تارت محکم بشود.

لزوماً نباید از قالب‌های کوچک استفاده کنید. می‌توانید از قالب‌های مربعی و بزرگتر یا هر مدل دیگری که در خانه دارید، استفاده کنید.

گام پنجم : کرم گاناش را آماده کنید

این روش تهیه کرم گاناش کامل است و می‌توانید برای پخت دسرها و کیک‌های دیگر هم از آن استفاده کنید.

خامه را داخل تابه سرد بریزید و روی شعله بگذارید. صبر کنید تا کرم به جوش بیاید و حباب‌ها را ببینید. بلافاصله کرم را از روی شعله بردارید و شکلات تلخ را اضافه کنید. صبر کنید تا شکلات کاملاً آب بشود و روی خامه را بپوشاند. به شکلات دست نزنید؛ یک تایمر را روی ۵ دقیقه تنظیم کنید. بعد از تمام شدن پنج دقیقه، خامه و شکلات را با هم مخلوط کنید. گرمای باقیمانده در خامه برای آب کردن شکلات‌ها کافی است. همین روش یک کرم گاناش فوق العاده درست میکند.

اگر ظاهر تارت شکلاتی برایتان مهم است و می‌خواهید کرم گاناش براق بشود، یک قاشق کره آب شده و یک قاشق عسل هم به ترکیب تان اضافه کنید.

گام ششم : پایه تارت را پر کنید

صبر کنید تا کرم گاناش کمی‌خنک بشود. سپس پایه تارت را از یخچال بیرون بیاورید. با قاشق کرم گاناش را روی تارت بریزید و کاملاً پخشش کنید. دوباره تارت را داخل یخچال بگیرید تا شکل بگیرد.

گام هفتم : بادام و شکلات سفید

بادام‌ها را کمی‌بو بدهید؛ این کار و حتی اضافه کردن بادام اختیاری است. البته اگر می‌خواهید از بادام استفاده کنید، بهتر است از آن را بو بدهید چون عطرش را ده برابر میکند. به همین میزان هم روی طعم و عطر تارت شکلاتی تاثیر می‌گذارد. برای بو دادن بادام‌ها نباید داخل تابه روغن یا کره بریزید و شعله را هم روی دمای کم تنظیم کنید.

شکلات سفید را هم باید با روش بن ماری آب کنید. در این روش باید یک ظرف را روی بخار آب جوب بگذارید (بدون اینکه با آب در تماس باشد) و شکلات‌ها را داخل بریزید. عجله نکنید و اجازه بدهید شکلات‌ها آرام آب بشوند.

بعد از آماده شدن بادام بوداده و شکلات سفید می‌توانید تزیین تارت شکلاتی را شروع کنید.

گام هشتم : تارت شکلاتی را سرو کنید

تارت را از یخچال بیرون بیاورید و بادام‌ها را رویش بپاشید. شکلات سفید را هم داخل کیسه خامه (یا کیسه فریزر معمولی) بریزید و روی تارت را با رشته‌های نازک شکلات سفید تزیین کنید. اگر از این مواد خوشتان نمی‌آید، می‌توانید از هر چیز خوراکی دیگری برای تزیین تارت شکلاتی استفاده کنید.

ایده هایی برای تزیین تارت:

 

chocolate-hazelnut-tart-R136202-ss

c54d8ba1-d5df-4be1-a09e-4bfd03fcd2a3

chocolate-hazelnut-praline-tart-19666_l

chocolate-hazelnut-tart-cherries

6991_635401568491912222_s

تارت-شکلاتی

منبع : http://saakhtani.ir

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه