تصاویر خارق العاده ای که ناسا خلق کرد!!

0 1,608
تصاویری که در ادامه می بینید عکس هاییست که توسط ناسا گرفته شده و زیبایی زمین و کهکشان را به درستی نشان می دهد در ادامه با  بدندید  همراه باشید تا این عکس های منتخب و حیرت انگیز را ببینیم!
ابرهای سیروس
ابرهای سیروس از جمله مرتفع‌ترین ابرها هستند و معمولا آن‌قدر نازک‌اند که می‌توان ستاره‌های آسمان شب را از درون آن‌ها دید. عکس روز ناسا به تصویری از این همین ابرها بر فراز پاریس اختصاص پیدا کرده است.

ابرهای سیروس

این ابرها معمولا بر اثر رطوبت منتشر شده برفراز ابرهای طوفانی تشکیل می‌شوند و ممکن است نشانه‌ی تغییرات شدید وضعیت هوا باشند. ابرهای سیروس به جز زمین در سیاره‌های دیگر مثل مریخ، مشتری، زحل، اورانوس، نپتون و حتی قمر تایتان زحل هم دیده شده‌اند. عکسی که می‌بینید دو روز پیش در پاریس و از پنجره‌ی یک آپارتمان گرفته شده است.

تصویر شفق قطبی که برنده جایزه بین المللی شد

عکس  ناسا به تصویری اختصاص پیدا کرده که در مسابقه عکاسی از آسمان شب «توآن» (TWAN) برنده‌ی جایزه‌ی اول شده است.

Earth-and-Sky-Photo-Contest-2016-winners-1-640x395

تصویر شفق قطبی که برنده جایزه بین المللی شد

این عکس شفق‌های قطبی یا همان نورهای شمال را در آسمان شب روستای «راینه» در جزایر لوفوتن نروژ به تصویر کشیده است. در این عکس می‌توان نور چراغ‌های ساحل را در پایین دید و شفق قطبی که مثل یک روح برفراز این منظره سرگردان است را هم در آسمان مشاهده کرد. مسابقه توآن در دو بخش زیبایی آسمان و مبارزه با آلودگی نوری برگزار می‌شود و این عکس از بین ۹۰۰ عکس دیگر به عنوان برنده‌ کلی انتخاب شده است. 

کهکشان راه شیری و سیاره‌ها در پس کاج‌های باستانی

درخت‌های کاجی که در عکس  ناسا ثبت شده‌اند با قدمتی بیش از 5 هزار سال واقعا قدیمی هستند اما اجرامی که در پس زمینه و آسمان هستند بدون شک قدمت بسیار بیشتری دارند.
 

کهکشان راه شیری و سیاره‌ها در پس کاج‌های باستانی

سیاره‌های مریخ و زحل در این پس زمینه دو جرم از پرنورترین اجرام دیده شده  هستند. این دو سیاره به نظر می‌رسد به شاخه‌های درخت متصل شده‌اند ولی در حقیقت میلیون‌ها و میلیاردها کیلومتر با زمین فاصله دارند. این سیاره‌ها تقریبا همزمان با زمین در ۴٫۵ میلیارد سال پیش تشکیل شدند. ولی قدیمی‌ترین چیزی که می‌توان در این عکس دید، نوار راه‌شیری است. راه‌شیری تقریبا ۹ میلیارد سال عمر دارد.

تصاویر زیبای آسمان شب از ناسا

1403081_560684567338875_1243713410_o

15901568756_d48ace1bd6_k_0

large_1449231376

Northern Lights close to Yellowknife in the Northw

منبع : khabaronline.ir

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه