آیا باور می کنید وزیر آموزش فرانسه چوپان بوده است؟؟؟

1 2,342

مدتهاست این عکس در فضای مجازی دست به دست می چرخد، با هدف به اینکه اگر تلاش کنی به چیزی که می خواهی می رسی. حتی از چوپانی به وزارت یکی از کشورهای بزرگ!!!

متنی که دست به دست گشته اینگونه است:

«عکس سمت چپ دختر 12ساله مراکشی در حال چوپانی. عکس سمت راست همان دختر پس از 20سال وزیر آموزش فرانسه. همه چیز به تلاش آدمها بستگی داره. »

نجاه-بلقاسم-مغربیه-طموحه-أصبحت-وزیره-للتعلیم-بفرنسا

احتمالا آن بنده خدای خیرخواهی که این شایعه را از پستوی مغزش بیرون کشیده ،یا خواسته شما را از پای دنیای مجازی بلند کند بروید پی اهداف والایتان یا خودش حال بلند شدن نداشته و فقط فکر درست کردن پستی با لایک بالا بوده! در هر حال این متن شایعه ای بیش نیست.

این کودک نجاه بلقاسم نیست، این دختر معصوم یکی از کودکانی است که سوژه عکاسی برای کودکان کار بوده و در سال 2012 عکس وی در سایت : ei-ie.org منتشر شده است.

در ثانی کافی است سری به ویکیپدیا بزنید و صفحه ترجمه نجاه القاسم را بخوانید .در ابتدای زندگی نامه او ذکر شده است که او از سن 4 سالگی همراه خانواده اش از مراکش به فرانسه مهاجرت کرده است حال اینکه این دختر بیش از چهار سال داشته و اصلا خود شایعه ساز اعلام کرده است دختر 12 ساله!

این شایعه در بسیاری از سایت های عرب زبان نشر پیدا کرد و در بسیاری دیگر نیز تکذیب شد. الا ایها الحال دنبال اهدافتان باشید و این امر بر همه معلوم است که با تلاش به آنچه آرزو دارید خواهید رسید اما لطفا زندگی نامه دیگران را زیر و رو نکنید!

پی نوشت منابع : ویکیپدیا ، شایعات

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه