وکان و سه ساعت روزه داری، ایران و هفده ساعت!؟!

0 637

تنها چیزی که می تواند آدم را متزلزل کند تخریب پایه ایمان اوست. باوری که مدتها بر آن استوار بوده و بعد بداند صحیح نبوده است!

مسلما آنکه باید از این نکته بهره ببرد و دشمنی کند متوجه آن شده است که رخنه به ایمان مسلمان جماعت بسیار سخت است. پس از راههای فرعی برای رسوخ به این دیوار محکم حمله می کند. امسال همه ی ما طولانی ترین روزه های صد سال اخیر را گرفته ایم و از گرما و تشنگی و … کلافه شده ایم. اما آنچه استوار نگهمان داشته تا این ماه پربرکت را به پایان برسانیم ایمان به عدل خدا و اینکه می بیند .

حالا فکر کنید ساعت چهار ، پنج عصر که از شدت گرما در حال آبپز شدن هستید، تشنگی کلافه اتان کرده و نای حرف زدن ندارید. توی تاکسی گوشی اتان را چک می کنید و با پیامی این چنینی مواجه میشوید:

photo_2016-07-03_12-24-20

«روستایی در عمان هست که ساکنان آن تنها سه ساعت و نیم روزه می گیرند! در حالی که مردم بیشتر کشورهای اسلامی از جمله ایران یکی از طولانی ترین روزهای سال را برای ایام ماه مبارک رمضان تجربه می کنند٬ مردم روستایی در سلطان نشین عمان٬ به دلیل شرایط جغرافیایی منطقه شان٬ در ماه رمضان تنها به مدت سه ساعت و نیم روزه می گیرند. این روستا در ارتفاع 2000 متری از سطح دریا در منطقه نخل واقع در استان باطن در جنوب عمان و در فاصله 150 کیلومتری مسقط پایتخت این کشور قرار دارد و دسترسی به آن به سختی امکان پذیر است. هوای این روستا در تابستان معتدل و در زمستان بسیار سرد است و خورشید ساعت 11 صبح طلوع و در ساعت 14:30 غروب می کند و به این ترتیب طول روز فقط سه ساعت و نیم است.»

چه حسی به شما دست می دهد؟ احتمالا زبان کوچک اتان از شدت تشنگی به کام می چسبد و فکر می کنید واقعا این عدالت است؟ 

خوب است بدانید که :

  1. زمان روزه داری از فجر تا غروب خورشید و مرتبط با عرض جغرافیایی هر ناحیه است نه ارتفاع از سطح دریا و با توجه به موقعیت جغرافیایی عمان، طول روز سه و نیم ساعته در این کشور ممکن نیست!
  2. استقرار روستای “وکان” در مناطق کم ارتفاع و مجاور کوهستان، موجب شده آفتاب حدود سه ساعت رویت شود، اما تاثیری در زمان طلوع و غروب خورشید و مدت روزه داری در این منطقه ندارد!
  3. وزارت گردشگری عمان نیز این موضوع را تکذیب و وزارت اوقاف و امور دینی این کشور هم آن را محال اعلام کرده است.
  4. در رمضان امسال، مدت زمان روزه داری در این روستا و نواحی اطراف حدود پانزده ساعت می باشد.

636012418730916357

برای صحت این مطلب و اطمینان بیشتر می توانید مراجعه کنید به :

شبکه العالم    تابناک   و    arabic.rt.com

أَلَمْ یَعْلَمْ بِأَنَّ اللَّهَ یَرَى (علق/14) مگر نمی داند که خدا می بیند ؟

پی نوشت منبع: شایعات

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه