آیا می دانید درخت معروف سیب نیوتن کجاست؟!!

0 6,096
تا به حال به این فکر کرده اید که درخت معروف سیب نیوتن کجاست؟همان درختی که باعث شد نیوتن قانون جاذبه را کشف کند؟(گرچه داستان درخت سیب تنها یک داستان است)درخت سیبی که “نیوتن” در زیر آن مشغول استراحت بود و پس از افتادن سیبی در مقابلش بصورت اتفاقی جاذبه را کشف کرد!این داستان را بارها و بارها شنیده اید!!در ادامه با بدندید همراه باشیدتا درباره این درخت معروف بیشتر بدانیم..

 در حدود سال 1665 او هنگامی که در باغ خانهٔ مادری خود در حال تفکر به این موضوع بود، سیبی از روی درخت افتاد و او را متوجه کرد که علت افتادن سیب همان دلیل گردش سیارات به دور خورشید است.

 

اخبار, اخبار گوناگون, نیوتن, قانون نیوتن title=

البته برخی معتقدند داستان فوق در واقع روایت اغراق شده ایست از خاطره‌ای که خود نیوتن نقل کرده بود؛ مبنی بر اینکه یک روز کنار پنجرهٔ اتاق خانه‌اش به تماشای باغ نشسته بود که افتادن سیبی از درختی نظرش را به خود جلب کرد. 

اخبار, اخبار گوناگون, نیوتن, قانون نیوتن title=

در حقیقت طی گفتگوهای بعدی، وی اقرار کرد که داستان سیب کاملاً ساختگی بوده و کشف جاذبه به تحقیقات قبلی او بر می‌گردد و او این داستان را به صرف جلب نظر عموم ساخته است. 

اخبار, اخبار گوناگون, نیوتن, قانون نیوتن title=

به هرحال اکنون این درخت،مشهورترین درخت در دنیاست که در باغ خانوادگی “نیوتن” قرار دارد.برای دور ماندن از آسیب توسط توریست ها دور این درخت سیب را که مسیر علم را عوض کرد مدتی است حصار کشیده اند.

منبع : beytoote.com

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه