معمای جالب رولت روسی را حل کنید

0 924

بابی در مسیر برگشت به سمت خانه ربوده شد. خلافکارها تنها یک فرصت برای زنده ماندن به او دادندو آن چیزی نیست جز اجرای رولت روسی.در ادامه با بدندید همراه باشید.

همانطور که می دانید در رولت روسی به فرد یک هفت تیر یا تپانچه داده می شود که در مخزن فشنگ آن، یک یا دو تیر قرار داده می شود و بقیه جاهای فشنگ خالیست.

IMG09493023

فرد موردنظر مجبور است مخزن را چرخانده و هفتیر را روی شقیقه خود قرار دهد و شلیک کند.در این شلیک فرد ممکن است جان خود را از دست بدهد یا اینکه شانس با او یار باشد و مخزن خالی به او بیفتد.به بابی یک هفتیر یا تپانچه که جای شش گلوله دارد داده میشود، که 2 فشنگ به صورت پشت سر هم در مخزن شش تایی آن قرار داده شده.

یکی از خلافکارها برای شروع رولت، مخزن فشنگ را می چرخاند و هفتیر را به دست بابی می دهد. بابی شلیک می کند و خوشبختانه گلوله شلیک نمی شود.

اما درشلیک دومی آنها به او این فرصت را میدهند که مخزن را دوباره بچرخاند و سپس شلیک کند یا اینکه بدون چرخاندن مخزن شلیک کند.به نظر شما کدام گزینه انتخاب درست است و شانس زنده ماندن او را بیشتر می کند؟ 

iStock_000007513088Small 

پاسخ معما 

برای شروع صورت مسئله را کمی ساده کنیم: وقتی 2 تا فشنگ پشت سرهم در تپانچه قرار دارد، یعنی 4 تا جای گلوله خالی پشت سر هم قرار گرفته است.

یعنی چیدمان فشنگ ها پ پ خ خ خ خ است.(پ = پر، خ=خالی)

شانس شلیک شدن گلوله بعد از چرخاندن مخزن 3/1 (یک سوم) می باشد، 2 تا گلوله به 6 تا در مخزن.

شانس شلیک نشدن گلوله پس از یک بار امتحان 4/1 (یک چهارم) می باشد زیرا او با شلیک اولیه اطلاعاتی به دست آورده

که در یکی از 4 تا جای خالی در مخزن قرار دارد و اگر به الگوی پ پ خ خ خ خ فکر کنید متوجه می شوید که تنها در حالتی که بابی در آخرین فضای خالی مخزن قرار داشته باشد گلوله شلیک خواهد شد.

در نتیجه بهتر است بدون چرخانیدن مخزن شلیک نماید تا شانس بیشتری برای زنده ماندن داشته باشد.

 منبع : http://www.taknaz.net/ 
 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه