سیبچه مرگ،خطرناک ترین درخت دنیا !!

0 4,118

شاید برایتان جالب باشد درمورد درختی بدانید که بسیار کشنده بوده و به عنوان خطرناک ترین درخت جهان شناخته می شود.در ادامه با بدندید همراه باشید.

 درخت سیبچه مرگ یا انجیر زهری (Hippomane mancinella) که گاهی اوقات به نام سیب ساحلی نیز شناخته می شود بومی مناطق گرمسیری جنوب آمریکای شمالی، آمریکای مرکزی، کارائیب و بخش هایی از شمال آمریکای جنوبی است.

2108170_717-226x300 (1)

این درخت در زبان اسپانیایی به نام «آربل دلا مورته» نیز شناخته می شود که به معنای «درخت مرگ» است. بنابر کتاب رکوردهای گینس، سیبچه مرگ در حقیقت خطرناک ترین درخت در جهان است.

آن گونه که موسسه غذا و علوم کشاورزی فلوریدا تشریح کرده است، تمامی بخش های درخت سیبچه مرگ فوق العاده سمی هستند و تعامل با آن یا خوردن هر بخشی از این درخت می تواند کشنده باشد.

سیب ساحلی درختی مرگبار

,درخت, درخت سیب, سیبچه مرگ,اطلاعات عمومی،دانستنیها،معلومات عمومی،آیا می دانید

این درخت شیره ای غلیظ تولید می کند که از هر قسمت آن – پوست درخت، برگ ها و حتی میوه – خارج می شود و در تماس با پوست می تواند تاول های شدید ایجاد کند. این شیره حاوی طیف گسترده ای از سموم است اما جدی ترین واکنش ها از فوربول، یک ترکیب آلی که به خانواده دی ترپن استرها تعلق دارد، ناشی می شود.

از آنجایی که فوربول به راحتی در آب حل می شود فکر ایستادن زیر درخت سیبچه مرگ در یک روز بارانی را نیز باید از سر خود بیرون کنید زیرا قطرات باران حاوی شیره این درخت نیز می توانند سوختگی پوست را موجب شوند.

جدی ترین تهدید از سوی میوه های کوچک این درخت ناشی می شود. خوردن میوه سیبچه مرگ می تواند کشنده باشد زیرا استفراغ شدید و اسهال بدن را به نقطه ای بدون بازگشت می رسانند.

1wmoo3gi1ta57lc7cqjf

اگر شیره آن بر روی چشم بریزد به راحتی چشم را کور کرده و یک گاز کوچک از آن دهان و مری را زخم کرده و موجب مرگ می شود.
دود حاصل از سوختن چوب این درخت نیز باعث کوری می شود. و از شیره خشک شده آن برای سمی کردن پیکان تیر استفاده می شده است.

این درخت جزایر کارائیب فقط در کنار تابلو‌های هشدار‌دهنده دیده می‌شود زیرا هنگام بارندگی چنانچه زیر آن پناه بگیرید، شیره درخت منجر به ایجاد تاول‌های دردناک روی پوست می‌شود.
این درخت در معرض انقراض است.

منبع :http://www.akairan.com 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه