از حالا به بعد شال و روسری خود را با توجه به نوع صورتتان انتخاب کنید

0 5,125

حتی اگر گران‌قیمت‌ترین و شکیل‌ترین مانتوها و پالتوها را هم بپوشید و کفش زیبایی به پا کنید، برای شیک‌پوشی شما خانم‌های حساس به ظاهر کفایت نمی‌کند. حتما لازم است انتخاب خوبی برای پوشش سرتان داشته باشید تا زیبایی سایر لباس‌های‌تان بیشتر به چشم بیاید.با بدندید همراه باشید.

شاید خیلی‌ها تصور کنند که شال‌ها و روسری‌ها تنها پوششی برای پوشاندن موها باشد، اما حقیقت تنها این نیست و شما باید بدانید شال‌ها و روسری‌ها در تمام دنیا به عنوان ابزار مد و زیبایی نیز به حساب می‌آیند و حتی در کشورهای اروپایی که حساسیتی روی حجاب وجود ندارد سرپوش‌ها به عنوان ابزار زیبایی خانم‌ها شناخته می‌شوند. در اینجا راهنمای انتخاب بهتر شال و روسری را به شما ارائه کرده‌ایم.

1

روسری و شال خود را با فرم صورت‌تان هماهنگ کنید

آشنایی با فرم صورت مساله‌ای است که کمک زیادی به زیبا شدن ظاهرتان می‌کند. اگر شکل هندسی صورت‌تان را بدانید، آن وقت علاوه بر اینکه می‌توانید مدل‌های مناسبی برای فرم موهای‌تان پیدا کنید، به راحتی هم می‌توانید انتخاب مناسبی در زمینه شال و روسری داشته باشید.

طول صورت را کوتاه کنید

در صورت مستطیلی و دراز، طول صورت از عرض بزرگ‌تر است، پیشانی و فک هم اندازه و لبه‌های تیز دارد. در این حالت باید طوری روسری و شال بپوشید که طول صورت را کوتاه‌تر کنید و لبه‌های تیز صورت گرد شود. شال‌ها بهترین گزینه برای صورت‌های مستطیلی شکل است. شما می‌توانید با شال گوشه‌های صورت‌تان را گرد کنید. شال و روسری‌هایی که طرح‌های چهارگوش دارند انتخاب نکنید. با انواع هدبند و اکسسوری زیر روسری صورت خود را کوتاه‌تر کنید. هدبند یا دستمال سرهای تیره انتخاب کنید. روسری و شال خود را به صورت گرد ببندید. برای این کار حتما کناره‌های روسری و شالت‌تان را روبه تو بزنید تا گونه‌های‌تان مشخص شود. از مدل‌هایی که در پشت بسته می‌شوند انتخاب نکنید. روسری و شال‌هایی با پارچه‌های نرم و لخت انتخاب کنید.

2

همه مدل‌ها برای صورت‌های بیضی 

اگر صورت بیضی دارید، بیشتر مدل‌ها برای شما مناسب است. شما با صورت بیضی می‌توانید شال و روسری خود را به دلخواه ببندید. اما اگر فکر می‌کنید صورت‌تان کشیده است بهتر است هدبند یا دستمال سر در زیر روسری یا شال بپوشید و کناره‌های شال و روسری‌تان را رو به تو بزنید تا گونه‌ها مشخص‌تر شود.

مثلثی‌ها چانه بپوشانند

در صورت مثلثی چون عرض چانه خیلی کم است و چانه نوک تیز است و در عوض پیشانی عریض است، شما باید عرض پیشانی را کم کنید تا با چانه متناسب شود. روسری و شال را طوری سر کنید که گوشه‌های پیشانی‌تان پوشیده شود. می‌توانید تیزی چانه را با روسری و شال بگیرید، به این صورت که شال و روسری را طوری ببندید که قسمت پایین چانه پوشیده شود.

صورت‌تان را گرد کنید

چون در صورت‌های مربع، چانه و فک حالت چهارگوش دارد شما باید این لبه‌ها را به روسری و شال گرد نشان دهید. شال‌ها بهترین گزینه برای صورت‌های مربعی شکل است. شما می‌توانید با شال گوشه‌های مربعی صورت‌تان را گرد کنید. شال و روسری‌هایی که طرح‌های چهارگوش دارند و همچنین مدل‌هایی که از پشت بسته می‌شوند انتخاب نکنید. شال‌هایی با جنس‌های نرم و لَخت به درد افرادی می‌خورند که صورت‌های مربع شکل دارند.

3

صورت گردها پیشانی بلند کنند

در صورت‌های گرد پیشانی عریض و کوتاه است. شما باید با روسری و شال عرض پیشانی را کمتر و در عوض بلندتر نشان دهید. از هدبند یا دستمال سر می‌توانید استفاده کنید اما نباید بیشتر از یک چهارم پیشانی را بگیرید. به هیچ وجه کاری نکنید که ارتفاع پیشانی کم شود. برای بلندتر نشان دادن پیشانی از هدبندهایی که رنگ روشن دارند استفاده کنید و روسری و شال خود را تیره‌تر و به صورت مستطیلی سر کنید. کناره‌های شال و روسری را به هیچ وجه تا نزنید. از پارچه‌های محکم و حالت‌دار استفاده کنید تا به صورت شما شکل بدهد.

ذوزنقه‌ای‌های برعکس!

نوع دیگری از صورت‌های ذوزنقه‌ای هستند که در این صورت‌ها عرض پیشانی از عرض چانه بزرگ‌تر است و پیشانی بسیار باز و بزرگ است. شما باید برعکس حالت مدل ذوزنقه‌ای قبلی عمل کنید. از هدبند یا کلاه‌های تیره انتخاب کنید یا روسری و شال‌تان را طوری بپوشید که لبه‌های پیشانی گرفته شود.

عرض پیشانی را کم کنید

بعضی از افراد دارای صورت‌های ذوزنقه شکل هستند. در این صورت عرض پیشانی از عرض چانه کوچک‌تر است و شما باید روسری و شال را طوری ببندید که لبه‌های فک پوشیده شود.

از هدبند استفاده نکنید، چون پیشانی شما را کوچک‌تر می‌کند. اما اگر اصرار بر هدبند یا کلاه زیر روسری دارید از رنگ‌های روشن انتخاب کنید و روسری و شال‌تان را تیره بپوشید و کناره‌های آن را در قسمت شقیقه تو بزنید تا عرض پیشانی بزرگ‌تر شود.

4

طرح‌ها و رنگ‌های مناسب برای تیپ‌های متفاوت

حالا که با فرم صورت‌تان آشنا شدید و مدل مناسب بستن روسری را یاد گرفتید، وقت آن رسیده که اطلاعات مناسبی هم درباره طرح‌ها و رنگ‌های شال‌ها و روسری‌ها به دست بیاورید. تلفیق آشنایی با فرم صورت و انتخاب طرح و رنگ مناسب شال و روسری به شما کمک می‌کند تا ظاهر مناسبی در پوشش سرتان داشته باشید.

5

 

طلایی و مشکی عامه‌پسند

رنگ طلایی و مشکی از آن دسته تلفیق‌هایی است که عامه‌پسند بوده و ناخودآگاه شما را به شخصی خاص تبدیل می‌کند.

این روسری در  کنار مانتویی خردلی یا مشکلی فوق‌العاده است. اگر مانتویی مشکی‌رنگ را ترجیح می‌دهید بهتر است به فکر انتخاب کیف و کفشی به رنگ شتری باشید. در این صورت، مطمئن باشید از ظاهرتان راضی خواهید بود.

6

با بته جقه اصیل باشید

بته جقه یکی از نقش‌های تزئینی و اصیل ایرانی است، تلفیق رنگ مشکی و سفید این روسری از آن مدل‌هایی است که دل مادرها را می‌برد. بهتر است این روسری را در کنار مانتویی مشکی رنگ امتحان کنید و خوش‌پوش باشید.

7

آبی فیروزه‌ای اسرارآمیز

از آن دسته رنگ‌هایی که به خاطر خاص بودن‌اش پرطرفدار است. این رنگ به ظاهر آرامش خاصی می‌دهد. دوست‌داران آبی فیروزه‌ای، اسرارآمیز و با ثبات‌اند. در کنار این روسری بهتر است از مانتویی روشن استفاده کنید تا شکیل شوید.

8

پوست پیازی گرم و دلنشین

از آن روسری‌های خوش آب و رنگ که روی پوست بیشتر افراد به زیبایی می‌نشیند. طرح براق این روسری ساتن به درد مجالس رسمی و کمی سنگین‌تر می‌خورد. بهتر است در کنار رنگ پوست پیازی این روسری از مانتوی مشکی رنگ استفاده کنید تا جلوه روسری‌تان دوچندان شود.

9

تلفیقی از سنگین و شاد

طرح این روسری به کار مادرهایی می‌آید که علاقه ای به رنگ تیره در ظاهرشان ندارند. اگر این روسری حریر با زمینه کرم و خال خال‌های قرمز را در کنار مانتویی کرم استفاده کنید، متفاوت خواهید شد.

سرپوش‌های پشمی راه‌حل مناسب فصل سرما

شال‌ها بهترین راه‌حل برای روزهای سرد و خنک زمستانی هستند. شما می‌توانید با انتخاب یک سرپوش پشمی علاوه بر اینکه ظاهرتان را به زیبایی ست کنید، پوشش مناسبی هم در مقابل سرما و سوز زمستان داشته باشید. این کاربرد شال‌ها و روسری‌های پشمی به اندازه‌ای مثبت است که حتی در کشورهای اروپایی که اجباری برای پوشاندن سر و موها وجود ندارد، خانم‌ها در فصل سرما سرشان را با شال‌ها و روسری‌ها می‌پوشانند و اتفاقا از داشتن این حجاب بسیار هم راضی هستند.

روسری‌های بزرگ ترکمنی از سرپوش‌های پرطرفدار در فصل زمستان هستند. این روسری‌ها علاوه بر اینکه قواره‌دار و بزرگ هستند، معمولا از پارچه‌های پشمی هم تهیه می‌شوند و بسیار گرم هستند. نکته جالب دیگر در مورد این روسری‌ها این است که روسری‌های ترکمنی رنگ‌ها و طرح‌های بسیار شاد و زیبایی هم دارند و معمولا توجه خانم‌های شیک‌پوش را به خودشان جلب می‌کنند. بنابراین اگر به دنبال یک سرپوش زیبا و گرم برای فصل زمستان هستید حتما سری به فروشگاه‌هایی که اجناس صنایع دستی می‌فروشند بزنید و در اولین فرصت یک روسری خوش‌رنگ و زیبای ترکمنی تهیه کنید.

10

حاشیه‌دار برای میهمانی رسمی

اگر قصد شرکت در میهمانی رسمی را دارید جنس ساتن با طرح براق حاشیه‌های دور روسری از آن مدل‌هایی است که به کارتان می‌آید. بهتر است در کنار رنگ روشن این روسری از مانتویی تیره‌رنگ استفاده کنید تا ظاهرتان از یکنواختی دربیاید.

11

آبی نفتی اسپورت

در کنار مانتویی کرم و شلوار جین سرمه‌ای رنگ، این روسری فوق‌العاده است. در کنار این روسری ساتن با رنگ زمینه آبی نفتی بهتر است از کیف و کفش به رنگ حاشیه دور روسری استفاده کنید.

 

منبع: modeonline

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه