کیم کارداشیان پاکستان به قتل رسید!!

0 1,256

قندیل بلوچ، مدل و چهره پرسروصدای شبکه‌های اجتماعی در پاکستان به دلایل ناموسی توسط برادرش کشته شد.پلیس پاکستان اعلام کرده وی به دلیل نگرانی از کشته شدن توسط افراد افراطی نزد خانواده در ایالت پنجاب رفته بود. بسیاری خانم بلوچ را “کیم کارداشیان” پاکستان لقب داده‌اند.در ادامه با بدندید همراه باشید.

والدین خانم بلوچ به روزنامه “اکسپرس تریبیون” گفته‌اند که وی جمعه شب (۱۵ ژوئیه/۲۵ تیر) خفه شده است.آنها گفته‌اند که “وسیم” (برادرش) که ۳۰ سال دارد پس از یک مشاجره لفظی او را کشته است.

6464525638-hila_qandeel_dua_wikipedia_org

خانم بلوچ ۲۶ ساله، اخیرا با انتشار تعدادی از عکس‌های خود در شبکه‌های اجتماعی، به ویژه تصاویر ویدیویی از خود در کنار یک مفتی پاکستان، جنجال‌برانگیز شده بود.والدین خانم بلوچ افزوده‌اند که جسد دخترشان صبح روز شنبه پیدا شده است.

به گزارش پلیس والدین خانم بلوچ به اتهام دخالت در قتل دستگیر شده است.اما به گفته پلیس برادر قندیل بلوچ، فراری است.به گزارش برخی از منابع خبری به نقل از بستگان خانم بلوچ، برادرش از وی خواسته بود تا حرفه “مدلینگ” را کنار بگذارد.قتل‌های ناموسی در پاکستان غیر عادی نیست.

news-1458372766-6275_large

بر اساس گزارش کمیسیون مستقل حقوق بشر پاکستان، سال گذشته میلادی حدود ۱۱۰۰ زن به دلیل آنچه بی‌حرمتی به خانواده‌هایشان خوانده شده، به دست بستگانشان کشته شده‌اند.در ماه فوریه، ایالت پنجاب قانونی را تصویب کرد که بر اساس آن هرگونه خشونت علیه زنان، جرم محسوب خواهد شد.

11

 

اظهارات و نشر عکس و تصاویر آشکار از سوی خانم بلوچ بر روی شبکه‌های اجتماعی نام وی را در کشور بر سر زبانها انداخته بود.پس از آنکه خانم بلوچ اخیرا تصاویری از خود را با مفتی عبدالقوی، مفتی معروف پاکستانی، منتشر کرد محافظه‌کاران پاکستانی به شدت از کار او انتقاد کردند.خانم بلوچ بیشتر اوقات خود را در کراچی می‌گذراند؛ اما پلیس می‌گوید که به دلایل امنیتی و پس از تهدیدهایی علیه او، خانم بلوچ به پنجاب رفته بود.

news-1468661712-4650

دولت به تقاضاهای حفاظت امنیتی خانم بلوج، ترتیب اثری نداده بود. به گفته این روزنامه، همین سه هفته پیش در این مورد از مقامات وزارت کشور و تعدای دیگری از مقامات ارشد کشور، تقاضاهای مشابهی شده بود.خانم بلوچ از جامعه مردسالارانه پاکستان به شدت انتقاد می‌کرد و در یک مصاحبه اخیر، خود را یکی از نمونه‌های قدرت زنان خوانده بود.بسیاری به ویژه جوانان از اظهارات خانم بلوج حمایت می‌کنند؛ اما در عین حال عده‌ای هم در شبکه‌های اجتماعی از چنین رفتاری شدیدا انتقاد کرده بودند.

Qandeel-Baloch-696x522

منبع : irankhabar.ir

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه