شگفت انگیز ترین عکس های رادیولوژی

0 4,946

شگفت انگیز ترین عکس های رادیولوژی  تصاویر  رادیو لوژی  برای  تشخیص  بهتر  به  پزشک کمک  شایانی  می کند.  و  در بیشتر  مواقع  برای  شکستگی  ها و  تشخیص بیماری  مورد استفاده  قرار  می گیرد.

اما  همین  تصاویر  ساده  و معمولی  گاهی  چنان عجیب  و حیرت  انگیز  میشوند که  کادر  درمانی  بیمارستان  را  نیز شوکه  میکنند.  باهم  چندتایی  از  این  نوع  تصاویر  را  مرور  میکنیم.

نگاهی به برخی از شگفت انگیزترین عکس های رادیولوژی افرادی که از درد ناشی از میخ، سوزن یا حتی بطری در بدن شان رنج می بردند.

عکس رادیولوژی که قیچی جراحی 17 سانتی متری را در شکم پت اسکینر 69 ساله در 20 آوریل سال 2004 در سیدنی استرالیا نشان می دهد. خانم اسکینر در ماه می سال 2001 در بیمارستان سنت جورج سیدنی تحت عمل جراحی قرار گرفت اما پس از عمل هنوز از درد شدید شکم رنج می برد و 18 ماه بعد با اصرار وی برای گرفتن عکس رادیولوژی، پزشکان از وجود قیچی در شکم وی آگاه شدند.


این عکس که در 24 آوریل سال 2009 منتشر شد جمجمه چن لیو را نشان می دهد که جسدش در یکم نوامبر سال 2009 در جنوب سیدنی پیدا شد. جسد وی که هدف شلیک تفنگ میخی قرار گرفته بود، در زمان کشف به شدت تجزیه شده بود.

در این تصویر دکتر عکس رادیولوژی از بطری در شکم محمد یوسف در هفتم ژوئن سال 2007 را نشان می دهد. سارقان در مواجهه با یوسف 30 ساله، زمانیکه با مقاومت وی روبرو می شوند بطری را از مقعد وارد بدن وی می کنند.

این تصویر که توسط ریاست مرکز کیفری السالوادور تهیه شده، متعلق به یکی از چهار زندانی یکی از زندان های این منطقه با حداکثر امنیت است. این عکس تلفن همراه را در روده هر چهار زندانی این زندان نشان می دهد.

در این عکس به روز شده، تصویر از زن چینی 29 ساله ای به نام لو کویفن گرفته شده که سوزن های درون بدن وی را به نمایش گذاشته است. جراحان چینی قصد دارند 23 سوزنی که توسط پدربزرگ و مادربزرگ لو زیر پوست وی گنجانده شده را خارج کنند. به گفته مسئولان بیمارستان، این سوزن ها با هدف کشتن لو در بدن وی فرو شده تا شاید یک نوزاد پسر جایگزین او شود.
 

radiology-Photo-strange-cafeturk-06

جا ماندن قیچی جراحی در شکم بیمار!

radiology-Photo-strange-cafeturk-03

بلعیدن خودنویس، دو عدد چنگال و یک مسواک توسط بیمار

radiology-Photo-strange-cafeturk-05

باز هم خطای پزشکی جاماندن پنس و چاقوی جراحی در بدن بیمار

radiology-Photo-strange-cafeturk-02

بلعیدن کلید توسط کودکی ۷ ساله

radiology-Photo-strange-cafeturk-04

بلعیدن سنجاق قفلی توسط یک زن

radiology-Photo-strange-cafeturk-01

بلعیدن مار توسط یک زن

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه