به نظر شما چهره انسان در 100 هزار سال آینده چگونه خواهد بود؟!

1 14,602

چهره انسان از زمان خلقت طی صدها هزار سالی که از عمر آدمی روی کره زمین گذشته تاکنون شاهد تغییرات بسیاری بوده است.به عنوان مثال درباره قامت انسان‌های اولیه گفته شده که طول آنها به ده‌ها متر می‌رسیده است در ادامه با بدندید همراه باشید.

به همین ترتیب ویژگی‌ها و خصوصیات انسان‌ها از جمله چهره آنها نیز به مرور تغییر کرده است.همان طور که چهره انسان از زمان عصر یخی تاکنون تکامل یافته، انتظار می‌رود این تغییرات ادامه‌دار باشد. یک محقق در مجموعه‌ای از تصاویر جالب این تغییرات در گونه آدمی را در 100 هزار سال آینده نمایش داده است.

 امروزه مغز انسان سه برابر اندازه مغز اجداد نخستین آن است. در پی این رشد مغزی، سر انسان نیز بزرگتر شده، جمجمه گسترش یافته و ویژگی‌های صورت تخت‌تر شده است.

انسان سال 2014 میلادی

انسان سال 2014 میلادی

میکولای لام، محقق انگلیسی در پاسخ به این سوال که با وجود فناوری‌های پوششی کنونی مانند عینک گوگل، سر انسان و چهره آن در 20 هزار، 60 هزار و یا حتی 100 هزار سال آینده چگونه خواهد بود، با همکاری دکتر الان کوان از دانشگاه واشنگتن،‌ تصاویری را طراحی کرده که شکل احتمالی تکامل یافته آینده انسان را پیش‌بینی کرده‌اند.

دکتر کوان بر این باور است که کلید تکامل آینده انسان، کنترل سرپیچی شکل انسان از تکامل طبیعی و سازگاری بیولوژی آن به تناسب نیازهای آن است.به گفته وی با رایج شدن مهندسی ژنتیکی، تقدیر چهره انسان به طور فزآینده‌ای با سلیقه بشر تعیین می‌شود.وی افزود که پیشانی انسان به دلیل رشد مغز به گسترش ادامه خواهد داد.

20 هزار سال بعد

20 هزار سال بعد

با چیرگی انسان بر علم ژنتیک ریخت‌شناسی بشر، چهره وی به شدت به ویژگی‌هایی گرایش داشته که اساسا جذاب باشند؛ برای مثال می‌توان به خطوط قوی شاهوار، بینی راست، چشمان نافذ و محل اجزای صورت که به نسبت طلایی و تقارن کامل چپ-راست پایبند باشند، اشاره کرد.دکتر کوان بر این باور است که چشم‌ها با استقرار نوع بشر در منظومه شمسی و زندگی در محیط های تاریکتر مستعمره‌های دور از خورشید، به شکل دلسردکننده‌ای بزرگ خواهند شد.

چشم انسان در شیوه‌های دیگر نیز توسعه یافته که ممکن است از نقطه نظر کنونی بسیار شگفت‌انگیز باشد اما در آینده چشمها از ویژگیهای جدیدی شامل ارتقای درخشش چشم با دید در نور کم و حتی چشمک یک‌وری از چین بازسازی شده داخلی چشم برای کمک به حفاظت از چشمها در برابر پرتوهای کیهانی برخوردار خواهند بود.

1371378778.33058

60 هزار سال بعد

پوست نیز از رنگدانه بیشتری برخوردار خواهد بود که به کاهش آسیب های تابش مضر فرابنفش در خارج از لایه محافظ ازون کمک خواهد کرد.کوان همچنین پیش‌بینی کرده که انسانها در آینده از پلک های ضخیمتر و قوس ابروی برجسته‌تری برای سازگاری با تاثیرات گرانش کم برخوردار خواهند بود.

همچنین در 100 هزار سال آینده ضرورت های کاربردی دیگری مانند سوراخ های بزرگتر بینی برای تنفس آسان تر در محیط های غیر از زمین و موهای متراکم تر برای جبران از دست دادن گرمای بدن در سرهای بزرگ نیز خواهد بود.

علاوه بر پیشرفت‌های عملی برای سازگارسازی با محیط های در حال تغییر، پیشرفت های بیشتر در زمینه زیبایی نیز وجود خواهد داشت. والدین به دقت ساختار ژنتیکی فرزندان خود را انتخاب کرده و برای مثال رنگ مو و چشم آنها را تعیین می‌کنند.کوان همچنین پیش‌بینی کرده که در آینده با وجود پیشرفتهای فناوری بیشتر در زیر پوست، گرایش ها به سوی چهره‌های طبیعی‌تر خواهد بود.

13921107000429_PhotoA

100 هزار سال بعد

به گفته وی، لنزهای ارتباطی و دستگاههای مینیاتوری هدایتی استخوانی که در بالای گوش کاشته می‌شوند، به طور همزمان کار خواهند کرد.دکتر کوان اظهار کرد: دستگاههای هدایتی استخوانی با نانوتراشه‌های داخلی با برخی دستگاههای خارجی برای ارتباط و همچنین تفریح ارتباط برقرار خواهند کرد.

این موضوع موجب شده تا دانشمندان اقدام به پیش بینی تغییراتی کنند که ممکن 100 هزار سال آینده در چهره انسان‌ها رخ دهد.بر این اساس دانشمندان علوم ژنتیک دانشگاه واشنگتن به کمک هنرمندان چهره نگار این کشور اقدام به ترسیم این تغییرات کرده‌اند.

این دانشمندان با اشاره به اینکه چهره انسان‌ها از تغییرات محیط اطراف آنها تاثیر می‌پذیرد، تاکید می‌کنند، به مرور زمان با افزایش استفاده از تکنولوژی مغز انسان‌ها رشد بیشتری یافته و بر قدرت تعقل آنها افزوده می‌شود و این موجب تغییراتی به شرح زیر در چهره آنها می‌شود. البته تمام اینها پیش فرض بوده و صد در صد به اثبات نرسیده‌اند.

منبع: http://www.farsnews.com

اشتراک گذاری

۱ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه