تندیس الهه مرگ نفرین شده حرکت می کند!!

0 4,223
مسئولان موزه منچستر‌یونایتد می‌گویند هر روز صبح که وارد تالار موزه می‌شوند، با کمال تعجب می‌بینند الهه مردگان مصر که متعلق به 3800 سال پیش است، شبانه در داخل محفظه شیشه‌ای‌اش…
مسئولان موزه منچستر‌یونایتد می‌گویند هر روز صبح که وارد تالار موزه می‌شوند، با کمال تعجب می‌بینند الهه مردگان مصر که متعلق به 3800 سال پیش است، شبانه در داخل محفظه شیشه‌ای‌اش چرخش 180 درجه‌ای داشته است، در حالی که محفظه شیشه‌ای قفل بوده و هیچ‌کس نمی‌تواند وارد این محفظه شود.
aa933d03-775d-4144-a867-35b5fb7affe2
این مجسمه 10 اینچی( 25 سانتی متری) مصری به نام ازیریس خدای مردگان مصر باستان است که به باور آن‌ها ازیریس به دنیای مردگان رفت و آمد داشت و برخی را با نفرین معروف به «سنو» افراد را به دنیای مردگان می‌کشاند.
برایان کاکس فیزیکدان برجسته در این‌باره می‌گوید: طی چند روز گذشته مسئولان و نگهبانان موزه ادعا کرده‌اند که این مجسمه درون محفظه شیشه‌ای خود، شبانه به‌تدریج می‌چرخد و این چرخش را به نفرین الهه مردگان ازیریس نسبت داده‌اند.
نگهبانان هر روز غروب که موزه را ترک می‌کنند، جهت صورت ازیریس را به سمت خاصی می‌بینند، ولی صبح روز بعد وقتی به موزه بر‌می‌گردند، می‌بینند صورت مجسمه درست به سمت مخالف چرخیده است.
گفته می‌شود هرکس که به شکلی با مجسمه توتان خامون در ارتباط بوده، به طرز مرموزی کشته شده است و سال‌ها است که نفرین توتان خامون در نقاط مختلف جهان 20 نفر را به کشتن داده است، ولی این بار نفرین ازیریس الهه مرگ مصریان همه را در موزه منچستر‌یونایتد شوکه کرده است. از گذشته‌های دور مردم علاقه بسیاری داشته‌اند تا از اهرام ثلاثه مصر و آثار باستانی این سرزمین داستان‌هایی عجیب و غریب بشنوند، این‌بار مجسمه از مومیایی 4 هزار ساله الهه مرگ همه را شوکه کرده است.
 
1435404897040004 

حرکت این مجسمه 3800 ساله که به وسیله دوربین‌های مداربسته موزه ثبت شده است، یکی از رویدادهای شگفت‌آوری است که در موزه معروف «منچستر‌یونایتد» اتفاق می‌افتد.
کمپبل پرایس 29 ساله متصدی محفظه شیشه‌ای «الهه مرگ» در این‌باره می‌گوید: من تنها کسی هستم که کلید این محفظه را در دست دارم. مدتی پیش برای بار اول پس از تکان خوردن مجسمه و تغییر جهت چهره‌اش من آن را به حال اولش بازگرداندم، اما صبح روز بعد دیدم مجسمه دوباره جابه‌جا شده و صورتش به سمت مخالف برگشته است.
قدمت این مجسمه به 1800 سال قبل از میلاد مسیح باز‌می‌گردد که بلندی آن 10 اینچ است و حدود 80 سال است که در این موزه نگهداری می‌شود و به تازگی شروع به چرخش 180 درجه‌ای کرده است.
در مصر باستان عقیده بر آن بود که روح مومیایی‌ها به کالبدشان باز خواهد گشت و اکنون برخی معتقدند روح این تندیس بازگشته و پیکره‌اش را جابه‌جا می‌کند.
متصدی محفظه شیشه‌ای می‌گوید پس از آن‌که حرکت شبانه تندیس الهه مرگ را به مسئولان موزه گزارش کردم، کارشناسان تصمیم گرفتند تا بر این مجسمه نظارت کنند و فیلم‌های دوربین‌ها را ببینند و پس از آن همه از آنچه که شب‌ها اتفاق می‌افتد، شگفت‌زده شدند. هیچ‌کس در فیلم ضبط شده دیده نمی‌شود که مجسمه را جابه‌جا کند و در نزدیکی آن هم کسی دیده نشده است. ویدیوی ضبط شده در تمام طول شب موقعیت مجسمه و جابه‌جایی آن را نشان می‌دهد که حرکت مجسمه به سمت چپ است.
پروفسور کاکس اما معتقد است که ارتعاشات ناشی از صدای پای بازدید‌کنندگان باعث می‌شود که تندیس در قفسه شیشه‌ای تکان بخورد. اما بسیاری از دانشمندان این فرضیه را نمی‌پذیرند و می‌گویند چطور این ارتعاشات توانسته‌اند یک دایره کامل از چرخش را در مجسمه به وجود آورند.

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه