نگاهی بیندازیم به تاریخچه یکی ازخوشمزه ترین خوراکی های دنیا

0 2,935

در دنیای محصولات خوردنی حساب نوتلا از بقیه جداست.شکلاتی که نه تنها طرفدار ، بلکه عاشق و دلباخته های زیادی در سراسر دنیا دارد.تا جایی که قرار گرفتن نوتلا روی میز صبحانه می تواند صبحانه را از یک وعده غذایی ساده به یک اتفاق فوق العاده تبدیل کند.با بدندید همراه باشید.

اما این محصول خوش شانس متعلق به کارخانه ای ایتالیایی است که سایر محصولاتش تا  این حد خوش شانس و خوش اقبال نبودند.شرکت Ferrero  که شکلاتهای Rocher آن هم شهرت زیادی در ایران دارد ، در سال 1946 توسط  Giovani Ferrero  بنیان گذاشته شد.در دنیای بیزینس معروف است که می گویند Ferrero شرکت مرموز و محرمانه است.این شرکت که مالکیت آن خانوادگی است 18 کارخانه و 21500نفر پرسنل دارد.

DSC_1550

اما Ferrero یک محصول بسیار محبوب هم در بین بچه ها دارد.تخم مرغ های شانسی  kinderیا Kinder Surprise که ممکن است شما هم در کودکی به امید پیدا کردن یک اسباب بازی جالب آنها را خریداری کرده باشید هم در سبد محصولات Ferrero قرار دارد.
Ferrero محصولات دیگری هم دارد که عبارتند از Mon Cheri,Pocket Coffee.

 

 

kinder-surprise_10849

 اما در بین همه این محصولات بدون شک پرفروش ترین محصولات شکلات صبحانه Nutela به حساب می آید.این شکلات فندقی که سال آینده 50 ساله خواهد شد بطور رسمی در 75 کشور دنیا فروخته می شود و تقریباً بطور غیر رسمی در همه جای دنیا مشتری دارد.

 

 

4364383_889

نوتلا در واقع فرزند یک خوردنی قدیمی ایتالیایی به نام  Gianduja است که گفته می شود در حوالی سال 1800 در تورین ایتالیا تولید شده بود.

139405261434393716123

  Gianduja ترکیبی بود از 70 درصد خمیر فندق و 30 درصد شکلات.نوتلا هم با کمی پیشرفت نسبت به Gianduja ترکیب زیر را در خود دارد:

50درصد شکر،روغن گیاهی (معمولا” روغن نخل)،فندق،شکلات و شیر بدون چربی.
در بعضی از کشورهای دنیا این محصول به عنوان کرم شکلاتی معرفی و فروخته می شود اما در بعضی جاها مثل ایتالیا چون طبق استانداردها باید حداقلی  از کاکائو خالص در محصول باشد تا بتوان به آن برچسب شکلات زد نوتلا بعنوان کرم فندق فروخته می شود .
حدود نیمی از کالری این کرم شکلاتی از چربی و حدود 40 درصد کالری آن از شکر ناشی می شود .
جالب است بدانید که نوتلا به دلیل تبلیغاتی که از نظر دادگاه ایالتی کالیفرنیا فریب مردم در معرفی محصولی که برای سلامتی مفید است ناچار به پرداخت 3 میلیون دلار خسارت گردید .

 

منبع: fidilio

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه