آیا می دانستید ماه تولدتان ارتباط عجیبی با میزان سلامتی و بیماری شما دارد؟!

2 12,275

در گذشته از طالع بینی برای درمان بیماری ها استفاده می شد. پزشکان معتقد بودند که حرکت اجرام آسمانی و تغییر فصل ها بر سلامت انسان ها تاثیر دارد و می توان با استفاده از ماه تولد فرد بیماری های افراد را پیش بینی نمود. اما علم جدید این تئوری ها را رد کرد. طب مدرن این فرضیه را قبول نداشت تا اینکه در یک مطالعه گسترده این تئوری قدیمی مجددا جان تازه ای گرفت و دانشمندان را مجبور ساخت تا تحقیقاتی بر روی آن انجام دهند.در ادامه با بدندید همراه باشید.

در دانشگاه پزشکی کلمبیا یک مطالعه گسترده بر روی ۱٫۷۵ میلیون بیمار از سال ۱۹۰۰ تا ۲۰۰۰ میلادی صورت گرفت. به طرز عجیبی مشخص شد که بیماری هایی مانند ADHA (اختلال کم‌توجهی – بیش‌فعالی) و قدرت باروری با ماه تولد افراد ارتباط دارد.

با هم نگاهی به نتایج این مطالعه جالب و عجیب می اندازیم:

نوزادان تابستان سالم ترند!

c09hHrTrQjIk_s720x720

این اطلاعات در مجله Heliyon منتشر شده است.

نوزادانی که از ماه ژوئن تا آگوست (اواسط خرداد تا اواسط شهریور) متولد می شوند وزن بالایی به هنگام تولد دارند. دیرتر به بلوغ رسیده و معمولا در بزرگسالی قد بلندتری دارند.

در مقابل نوزادانی که از ماه دسامبر تا فوریه (اواسط آذر تا اواسط اسفند) متولد می شوند وزن شان در هنگام تولد پایین تر است و بلوغ شان زودتر و قد کوتاه تری در بزرگسالی دارند.محققان معتقدند که علت این پدیده، وجود ویتامین D در ماه های تابستانی است!

 

نوزادان اواسط بهار کمترین خطر ابتلا به بیماری را دارند!

متولدین ماه می (اواسط اردیبهشت تا اواسط خرداد) کمترین نرخ بیماری را دارند و درمقابل متولدین اکتبر (اواسط مهر تا اواسط آبان) بیشترین میزان ریسک ابتلا به بیماری!

baby_leaves

 

کودکان پاییز اغلب مبتلا به آسم هستند!

با توجه به نتایج یک تحقیق که در یکی از  ژورنال های تخصصی پزشکی در سال ۲۰۰۸ آمریکا منتشر شد افراد متولد پاییز ۳۰ درصد بیشتر از سایر افراد مبتلا به آسم هستند.

محققین معتقدند که علت این امر این است که نوزادان متولد سپتامبر تا نوامبر (اوسط شهریور تا اواسط آذر) اولین سرما خوردگی و آنفولانزا را زمانی تجربه می کنند که فقط حدود ۴ ماه سن دارند!

40

 

متولدین نوامبر(۱۰ آبان-۹ آذر) بیشترین میزان بیماری های قلبی را دارند!

نتایج یک تحقیق در سال ۲۰۱۱ که در مجله تخصصی قلب آمریکا منتشر شد نشان داده که از میان ۶ میلیون مرگ و میرناشی از امراض قلبی بیشترین آمار مربوط به متولدین نوامبر است.

cute-baby-in-autumn-desktop-hd-wallpapers

 

دختران تابستان فرزندان کمتری دارند!

نتایج تحقیقات در سال ۲۰۰۳ نشان داد که زنان متولد ماهای ژوئن تا اوت (اواسط خرداد تا اواسط شهریور) فرزندان کمتری نسبت به متولدین ماه های دیگر دارند!

80

 

متولدین ژانویه (۱۱ دی-۱۱ بهمن) بیشترین میزان مشکلات سلامت روان را دارند!

تحقیقات در سال ۲۰۱۲ نشان داده که بیشترین آمار بیماران مبتلا به اسکیزوفرنی و اختلال دوقطبی در ماه ژانویه است. این میزان ۱۷ درصد بیشتر از متولدین ماه ژوئن که کمترین نرخ افراد مبتلا به این دو بیماری را دارند، می باشد.

265-650x400

نویسنده: زهره خانی 

http://netnevesht.ir :منبع 

اشتراک گذاری

۲ دیدگاه

قرار دادن یک دیدگاه