بی سلیقگی در طراحی لباس های کاروان المپیکی ایران که مورد انتقاد فراوان گرفت.

0 1,112
علیرضا دبیر ، نایب رئیس کمیته ملی المپیک می گوید اگر لباس های کاروان زشت باشد ، انتخاب کنندگان باید پاسخگویش باشند.در ادامه با بدندید همراه باشید.

علیرضا دبیر نایب رئیس کمیته ملی المپیک تائید کرد که لباس های زیبایی برای کاروان المپیک ایران انتخاب نشده است.

این المپیکی سرشناس کشتی ایران با اشاره به اهمیت لباس فرم در بازی های المپیک گفت:«راستش من در کمیته انتخاب لباس های المپیک نبودم. در هیات اجرایی ما فقط نکات مان را گفتیم و تاکید داشتیم در انتخاب رنگ و کیفیت لباس ها بیشترین دقت وجود داشته باشد چون این لباس ها به نوعی در مراسم رژه ، معرف کاروان جمهوری اسلامی ایران هستند.»او که خودش دو بار در المپیک حضور داشته و مدال طلای این بازی ها را هم در سال 2000 بدست آورده است، می گوید:«راستش من لباس های کاروان را الان در کانال های تلگرامی دیدم و به نظرم خیلی برازنده کاروان المپیک ما نیستند. من خودم دو دوره در المپیک حضور داشتم. ورزشکار بودم و می دانم وقتی لباس ها قشنگ و با کیفیت نباشند چه اتفاقی می افتد. البته دوره ما که شرایط خیلی بدتر بودو حتی لباس های ورزشی را هم نمی شد پوشید. وقتی کیفیت لباس خوب نباشد ، ورزشکار آن را در دهکده نمی پوشد. برای رژه ها هم که معمولا زشت ترین ترکیب ها انتخاب می شدند و خود من گریزان بودم از پوشیدن شان. این بار البته از دفعات قبلی انتخاب بهتری داشتند اما همچنان اعتقاد دارم می شد انتخاب بهتری انجام داد.»

دبیر البته تعریفی هم می کند از تصمیم هیات اجرایی برای اعزام ورزشکاران المپیک و می گوید:«برای این دوره کل ورزشکاران کاروان ، این سفر طولانی را با پروازهای بیزنس می روند که کلی در کمتر خسته شدن شان کمک می کند و جای تقدیر دارد.»

در فاصله سیزده روزی که به المپیک ریو باقی مانده مراسم رونمای از لباس کاروان ایران در این بازی‌ها و همینطور لباس رژه رونمایی شد.

در این مراسم کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک و نمایندگان اسپانسر ایران در این بازی‌ها حضور داشتند.

لی‌نینگ اسپانسر ایران در المپیک ریو در فایل ویدئویی در مراسم رونمایی پیامی را ارسال کرد و ابراز امیدواری کرد تا سهم کوچکی در جهت پیشرفت صنعت ورزش ایران داشته باشد.

مدیرعامل این شرکت در پایان برای ورزشکاران ایران در المپیک ریو آرزوی موفقیت کرد.

 

منبع: khabaronline

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه