مکان هایی که طرفداران هری پاتر عاشق آن هستند

0 687

اگر از طرفداران هری پاتر هستید حتما این مکان ها برای شما یادآوری خاطرات خوب و شیرین این کتاب به یاد ماندنی خواهد بود پس در ادامه با بدندید همراه باشید.

سکوی ۹ و ۳/۴ (ایستگاه راه‌آهن کینگز کراس، لندن)

هری پاتر

یکی از شناخته شده‌ترین مکان‌های کتاب هری پاتر، ایستگاه کینگزکراس است. این ایستگاه در دنیای واقعی با اضافه کردن علامت «سکوی ۹ و ۳/۴» ویک چرخ دستی که تا نیمه داخل دیوار است، محل مناسبی برای عکاسی عاشقان هری پاتر ایجاد کرده است. کنار این سکو یک فروشگاه است که همه جور لوازم مربوط به هری پاتر، از شال و تیشرت تا گردنبندهای ساعت زمان برگردان در آن پیدا می‌شود.

هاگوارتز اکسپرس (جاکوبایت، اسکاتلند)

هری پاتر

برای تجربه سفر با هاگوارتز اکسپرس، سوار بر قطار بخاری جاکوبایت در اسکاتلند شوید. وارنر بروز هم برای فیلم برداری فیلم‌های هری پاتر از منظره پل راه‌آهن این قطار استفاده کرده است.

غار کنار دریا (صخره‌های موهر، ایرلند)

هری پاتر

در «هری پاتر و شاهزاده دورگه» هری و دامبلدور به غاری کنار دریا می‌روند تا یکی از “جاودان‌ساز”های ولدمورت را در آن پیدا کنند. فیلم این قسمت از کتاب در صخره‌های موهرِ ایرلند گرفته شده است.

دریاچه سیاه (دریاچه شیل، اسکاتلند)

هری پاتر

دریاچه شیل در اسکاتلند یکی از مهم‌ترین دریاچه‌هایی است که در فیلم‌های هری پاتر به عنوان دریاچه‌ی اطراف هاگواتز نشان داده شده است. سوار کشتی‌های این دریاچه شوید تا صحنه ورود اعضای “مدرسه دورمشترانگ” برای مسابقات سه جادوگر در کتاب «هری پاتر و جام آتش» را بازسازی کنید.

درمانگاه هاگوارتز (مدرسه الهیات، دانشگاه آکسفورد)

هری پاتر

دانشگاه آکسفورد چندین بار در فیلم‌های هری پاتر (و این لیست) حضور داشته است. یکی از شناخته شده‌ترین محل‌های فیلم برداری، مدرسه الهیات با پنجره‌های قدی و بزرگش است که در چندین فیلم به عنوان “درمانگاه هاگوارتز” نشان داده شده است.

محل فرود (صخره‌های هفت خواهر، سیفورد)

هری پاتر

وقتی که هری، ویزلی‌ها، دیگوری‌ها و هرمیون یک “پورت‌کی” را می‌گیرند تا به محل برقراری “جام جهانی کوویدیچ” بروند، روی صخره‌ای کنار زمین استادیوم فرود می‌آیند. اگر می‌خواهید این صخره‌های گچی را در دنیای واقعی ببینید به “پارک هفت خواهر” در سیفورد بروید. این پارک تنها دو ساعت با قطار از لندن فاصله دارد.

کلاس پرواز خانم هوچ (قلعه اَنیک، نورث‌آمبرلند)

هری پاتر

زمین دژ قلعه انیک که در قلب نورث‌آمبرلند، محل کلاس پرواز خانم هوچ در فیلم‌های هری پاتر است. همان جایی که رون و هری در فیلم دوم این مجموعه، با ماشین پرنده سقوط کردند.
اگر از این قلعه دیدن کردید حتما از مجموعه‌های هنری و آثار جنگ جهانی اول در آن دیدن کنید.

تالار بزرگ (کالج کلیسای مسیح، دانشگاه آکسفورد)

هری پاتر

یکی از شناخته شده‌ترین اتاق‌های هاگوارتز تالار بزرگ است. هواداران هری پاتر با رفتن به کالج کلیسای مسیح در دانشگاه آکسفورد می‌توانند تجربه حضور در این تالار را داشته باشند. پلکان این تالار نیز در چندین قسمت از فیلم‌های هری پاتر بوده است.

جایی که جی کی رولینگ مجموعه هری پاتر را تمام کرد

هری پاتر

جی کی رولینگ بعد ار اتمام آخرین کتاب مجموعه هری پاتر، مجسمه نیم تنه‌ای که در اتاق ۵۵۲ هتل Balmoral در ادینبرو بود را امضا کرد. اتاق را رزرو کنید تا این دست نوشته را از نزدیک ببینید. کافه The Elephant House در ادینبرو با نمایی از قلعه ادینبرو و جنگل‌های اطراف آن، جایی بود که رولینگ پیش نویس‌های اولیه اش را نوشته است.

 

پل هزاره، لندن

هری پاتر

اگر به لندن سفر کردید، حتما از پل هزاره دیدن کنید. این پل نه تنها محل حمله “مرگخوار”ها در فیلم ششم است، بلکه بهترین مسیر برای دیدن از کلیسای جامع سنت پل و تیت مدرن است.

میدان پیکدلی

هری پاتر

در ابتدای فیلم اول «هری پاتر و یادگاران مرگ»، هری، رون و هرمیون در میدان پیکدلی فرود می‌آیند. از ساختمان‌های پوشیده با تبلیغات پیکدلی دیدن کنید، به Fortnum & Mason بروید و چای بنوشید و به کتاب فروشی Waterstones سر بزنید.

دره کوهستانی گلن، اسکاتلند

هری پاتر

در مسابقات سه جادوگر، هری با اژدهایی در کنار یک آبشار می‌جنگد. مکان این مبارزه آبشار استیل در دره کوهستانی گلن است. منظره زیبای این منطقه پشت زمینه بازی‌های کوییدیچ در همه فیلم‎های مجموعه بوده است.

تور استودیوی وارنر بروز

هری پاتر

با ۳۵ پوند به وسایل، لباس‌ها، کوچه دیاگون، اتاق گریفیندور و دفتر دامبلدور دسترسی خواهید داشت. همچنین با جلوه‌های ویژه‌ای که صحنه‌های اتاق اسرار، آشپزخانه ویزلی‌ها و تالار بزرگ هاگوارتز را خلق کرده‌اند، آشنا می‌شوند.

دنیای جادویی هری پاتر

هری پاتر

در پارک‌های «دنیای جادویی هری پاتر» در اورلاندو و لوس‌آنجلس، دنیای جی کی رولینگ با ظرافت بالایی دوباره خلق شده است.

کالج جادوگری در لهستان

هری پاتر

اگر سخت هوادار هری پاتر هستید، به این مدرسه بروید. مراسم گروه‌بندی، شرکت در کلاس‌ها و بازی‌ها و خوابگاه‌ها را در قلعه‌ی Czocha در لهستان تجربه کنید. البته خیلی هم ارزان نیست. بلیت‎ها از ۳۹۰ یورو تا ۴۳۰ یورو می‌باشند.

منبع : http://rezonemag.com

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه