نکاتی که در مصاحبه‌ کاری شما را دروغگو نشان می دهد

0 103

گاهی اوقات پرسیدن بعضی سوالات یا تاکید داشتن بر بعضی موارد در جلسه‌ی مصاحبه‌ی شغلی می‌تواند صداقت یا لیاقت ما را زیر سوال ببرد و همین عامل باعث شود که با نتیجه‌ی مطلوبی مواجه نشویم.

در این مطلب قصد داریم به معرفی مواردی بپردازیم که مطرح کردن آن‌ها در جلسه‌ی مصاحبه‌ی شغلی به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.
من هیچ نقطه ضعفی ندارم
البته که شما نقطه ضعف دارید! این ادعای مضحک نه تنها کاستی‌های شما را از بین نمی‌برد بلکه باعث می‌شود که به عنوان فردی مغرور و متکبر شناخته شوید.
در چه صورت اخراج می‌شوم؟
اصلا ایده‌ی جالبی نیست که قبل از استخدام در یک شرکت، ذهنیت اخراج را در مصاحبه‌گر خود ایجاد کنید. این سوال فقط باعث می‌شود که شما فرد غیر قابل اعتمادی جلوه کنید.
تنها نقطه ضعف من سخت کار کردن است
وقتی از شما خواسته می‌شود که نقاط ضعف خود را بازگو کنید از پاسخ‌های هوشمندانه‌تری کمک بگیرید. این ادعا که شما سخت‌کوش هستید، کاملا ساختگی و مصنوعی به نظر می‌رسد.
من در فلان و فلان خوب هستم یا با همه چیز موافقم
وقتی که بیش از حد خود را خوب و کامل نشان دهید، مسئول استخدام را به شک و تردید خواهید انداخت! حتی اگر حقیقت را هم بگویید، موافقت‌های پشت سر هم با صحبت‌های مدیر یا ادعای مهارت در هر حوزه می‌تواند شما را یک دروغگو جلوه دهد.
آیا ایمیل‌های کارکنان تحت نظارت هستند؟
سوالاتی از این قبیل می‌تواند جو گفتگو را متشنج کند. چیزی که مطمئنا نمی‌خواهید در مصاحبه‌ی کاری اتفاق بیافتد. پس از مطرح کردن این گونه پرسش‌ها خودداری کنید.
از کار قبلی اخراج شدم اما تقصیر من نبود
برای هر چیزی دنبال توجیه و بهانه نباشید. این کار به سرعت کارفرما را نسبت به شما مشکوک می‌کند. من از پس هر کاری بر می‌آیم
قرار نیست پاسخ‌هایی بدهید که فکر می‌کنید مصاحبه‌گر دوست دارد آن‌ها را بشنود. حدالامکان خودتان باشید.

آیا گذشته و سابقه‌ی افراد را بررسی می‌کنید؟
این هم یکی از سوالاتی است که مصاحبه‌گر را مشکوک می‌کند. چرا که ممکن است این طور به نظر بیاید که شما سعی در پنهان کردن مسئله یا موضوعی دارید.
من دوران سختی را گذرانده‌ام
یکی از اقدامات نامناسب و غیرحرفه‌ای در مصاحبه‌ی کاری، اشاره به مشکلات شخصی است. چون می‌تواند این ذهنیت را ایجاد کند که قصد جلب ترحم مصاحبه‌گر را دارید.
من همیشه… من هرگز… من میلیون‌ها بار این کار را انجام داده‌ام
گاهی اوقات خیلی از ما ناآگاهانه دست به اغراق و تعمیم دادن می‌زنیم. شاید در بعضی مواقع این خصیصه، عادی به نظر برسد اما در یک جلسه‌ی مصاحبه‌ی شغلی ممکن است صداقت شما را مورد تردید قرار دهد.
منبع:زومیت

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه