سلطان ایرانی جعل گذرنامه در تایلند دستگیر شد!

0 2,858

پلیس تایلند از کشف یک گروه بزرگ جعل گذرنامه در تایلند به رهبری یک شهروند ایرانی با نام مستعار “دکتر” خبر داد. این گروه در سطح جهان فعالیت و گذرنامه های کشورهای مختلف را برای مشتریانش در مناطق مختلف دنیا تهیه می کرد.در ادامه با بدندید همراه باشید.

روزنامه انگلیسی دیلی میل اضافه کرد: اسم واقعی این شهروند ایرانی “حمید رضا جعفری” 48 ساله است و هفته گذشته در حمله پلیس به خانه اش در حومه بانکوک پایتخت تایلند دستگیر شد.
او 5 سال تحت تعقیب پلیس تایلند قرار داشت.حمیدرضا جعفری متهم بازداشت شده به دست پلیس تایلند و متهم به رهبری یک تیم بزرگ جعل گذرنامه در این کشور است

کشف بزرگترین گروه جعل گذرنامه تایلند به رهبری یک ایرانی

پلیس در خانه این ایرانی 173 جلد گذرنامه کشف کرد که از جمله متعلق به فرانسه،‌ اسرائیل،‌ نیوزیلند و سوریه بودند. او قبلا در ایران به عنوان پرستار کار می کرد به همین دلیل در تایلند با نام مستعار دکتر شناخته می شد.

پلیس همچنین در خانه این ایرانی شمار زیادی برنامه ها و تجهیزات الکترونیکی،‌ قالب های چاپ ویزا، مهر و مرکب و دستگاه های چاپ ویژه چاپ گذرنامه کشف کرده است.این گروه هر گذرنامه جعلی را به قیمت 2 تا 3 هزار دلار می فروخت. بعضی از این گذرنامه های سفارشی برای مشتریان خارج از تایلند ارسال می شدند.

Abdullah Ghani Bhori (R), a Pakistani cohort of Iranian passport forger 'The Doctor' Hamid Reza Jafary (not pictured), sits on a chair surrounded by fake passports and forgery materials at a presser at the Immigration Detention Centre in Bangkok on July 22, 2016. For a few thousand dollars "The Doctor" opened doors to the world, supplying pristine fake passports to gangsters and rebels, refugees and migrant workers - all from an unassuming, scruffy house in the Bangkok suburbs. / AFP / LILLIAN SUWANRUMPHA / TO GO WITH AFP STORY: Thailand-crime-migration-passports, FOCUS by Aidan JONES        (Photo credit should read LILLIAN SUWANRUMPHA/AFP/Getty Images)

پلیس تایلند همچنین نمایشگاهی از گذرنامه های کشف شده از این گروه برگزار کرده است.این شهروند ایرانی، به جرم خود اعتراف کرده و چگونگی ارسال گذرنامه های جعلی به مشتریان خارج از تایلند را از طریق شرکت دی اچ ال یا فیدکس توضیح داده است.
از جمله مشتریان او پناهجویان سوریه بودند که تلاش می کردند وارد اروپا شوند.

این اتفاق باعث شده دوباره توجه ها به سمت تایلند به عنوان مرکز جهانی جعل گذرنامه جلب شود. گفته می شود شهروندان ایرانی و پاکستانی بر تیم های جعل گذرنامه در تایلند سیطره دارند. این تیم ها، گذرنامه های جعلی را به مشتریان خود در کشورهای جنوب آسیا،‌ خاورمیانه و دیگر کشورها ارسال می کنند.

منبع : http://www.alamto.com

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه