اگر عمر طولانی می خواهید، از این خوراکی ها غافل نشوید!

0 52

بسیاری از مردم می‌دانند که مصرف فیبر سبب کاهش خطر حمله و بیماریهای قلبی می‌شود اما براساس یافته‌های یک مطالعه جدید، اتفاقات جالبی در راه است.

فیبرهای موجود در غلات نه تنها باعث کاهش ریسک مرگ بر اثر بیماری‌های مسری از قبیل ذات الریه و برونشیت مزمن و امراض عفونی می‌شود بلکه مواد مغذی موجود در غلات کامل، ممکن است بخشی از مسئولیت ارتقا سلامت و طول عمر را نیز بر عهده داشته باشند.

به گزارش تایمز، فرانک هو، پزشک و استاد تغذیه و اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد که از اعضای تیم مطالعه به شمار می‌رود می‌گوید: فواید مصرف فیبر بسیار گسترده‌تر از آن چیزی است که انتظارش می‌رود یا در مطالعات پیشین بدست آمده بود.

بر اساس تحقیق صورت گرفته، مصرف فیبر به دست آمده از غلات کامل قوی‌ترین ارتباط را با کاهش مرگ و میر، و فیبر موجود در سبزیجات و حبوب، کمترین اثر را داشته باشد. در کنار این‌ها ظاهرا فیبر بدست آمده از میوه‌ها هیچ گونه سپری برای حفاظت در برابر مرگ ارایه نمی‌دهد.

ییکیونگ پارک، محقق همه گیرشناسی تغذیه می‌گوید: اثرات چشمگیر را تنها در غلات کامل مشاهده می‌کنیم، اما نمی‌دانیم که این فیبر چگونه باعث بهبود سلامتی می‌شود.»

بر اساس این یافته‌های غیرمنتظره آنتی اکسیدان‌ها و سایر مواد مغذی موجود در غلات کامل، ممکن است بخشی از مسئولیت ارتقا سلامت و طول عمر را بر عهده داشته باشند.

منبع: جام جم سرا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه