تعیین قیمت کهکشانی برای گرانترین خانه جهان

0 516

گرانترین خانه جهان در ساحل آزور فرانسه با قیمتی سرسام‌آور به فروش می‌رسد.

گرانترین خانه جهان که در یکی از زیباترین مناطق فرانسه، بین شهر نیس و موناکو، واقع است، برای فروش 1.1 میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده است.

این خانه زیبا و اشرافی امتیازات فراوانی دارد که از آن جمله می‌توان به قرار گرفتن در یکی از اشرافی‌ترین مناطق جهان، موناکو، اشاره کرد.

ساختمان اصلی دارای 10 اتاق خواب، سالن باله، نگهبانی، یک کلیسای کوچک، استخری به طول 50 متر که درون سنگ‌های صخره‌ای حفر شده است، یک باغ زمستانی و اصطبل مخصوص نگهداری از 30 اسب، می‌باشد.

اما آنچه بیش از همه جلب توجه می‌کند، باغ گیاه‌شناسی این عمارت است. می‌توان آن را یکی از زیباترین باغ‌های گیاهی خصوصی در اروپا دانست. 15 باغبان به شکل تمام وقت از این باغ 35 هکتاری و 20 گلخانه آن نگهداری و مراقبت می‌کنند.

در این باغ 15 هزار گونه گیاه کمیاب مناطق گرمسیری نگهداری می‌شود.

از این لحاظ می‌توان باغ گیاه‌شناسی عمارت “کوت دازور” را بزرگترین مجموعه گیاهان گرمسیری در اروپا دانست.

یکی از سایت‌های معاملات املاک درباره فروش این عمارت فرانسوی نوشت: تاکنون در هیچ جای جهان ملکی با این قیمت برای فروش گذاشته نشده است.

پیش از این رکورد گران‌ترین عمارت‌های ویلایی به یک خانه در زمینی به وسعت 210 هزار هکتار در تگزاس تعلق داشت که 725 میلیون دلار به فروش رفت.

منطقه‌ای که عمارت فرانسوی در آن واقع شده است یکی از گرانترین مناطق فروش املاک به حساب می‌آید.

در این منطقه قیمت هر متر مربع زمین بیش از 200 هزار دلار است.

در “کوت دازور” فرانسه بیش از 50 عمارت ویلایی وجود دارد که در نام آنها در فهرست زیباترین ویلاهای جهان قرار دارد و ارزش آنها معادل وزن ساختمان با مقیاس طلا است.

فروش این خانه‌ها اغلب کار دشواری است زیرا سواحل موناکو همیشه مقصد تعطیلات سوپرمیلیاردرها و افراد سرشناس و بازیگران مطرح از سراسر جهان است که اغلب بیش از چند هفته در آن اقامت نمی‌کنند. به همین دلیل نیازی برای خرید یک عمارت بزرگ احساس نکرده و ترجیح می‌دهند در ویلاهای اجاره‌ای و یا هتل‌های لوکس اقامت داشته باشند.

اسامی کسانیکه در این عمارت اقامت داشته‌اند بسیار جالب و قابل توجه است. از ساکنان پیشین این عمارت می‌توان به چارلی چاپلین، دیوید نیون، الیزابت تیلور، ریچارد بورتن و پرنس موناکو اشاره کرد.

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه