کشف یک مقبره ۱۵۰۰ ساله با جواهرات خارق‌العاده

0 86

باستان شناسان به تازگی مقبره ای را با قدمت 1500 سال در چین کشف کرده اند که در آن جواهرات طلای بسیار دیدنی و تزئین شده با یاقوت ارغوانی و سنگ های بسیار قیمتی وجود داشته است.

در مقبره هایی که مربوط به سلسله «وی شمالی» (Northern Wei Dynasty) هستند، و این مقبره هم یکی از آنهاست، گوشواره های طلای بسیار زیبایی یافت شده است اما کارشناسان می گویند گوشواره هایی که در این مقبره جدید جاسازی شده اند، بی بدیل و نفیس تر از گوشواره هایی است که در این بازه زمانی کشف شده اند.

یکی از جواهراتی که در این مقبره 1500 ساله یافته شده، یک گردنبند است که از 5هزار مهره تشکیل شده است.

به گزارش باستان شناسان، این مقبره اولین بار در سال 2011 کشف شد اما به تازگی محتویات آن مورد بررسی قرار گرفته است.

این مقبره در شهر «داتونگ» چین یافت شده است.

داتونگ شهری است که حدودا 200 سال قبل از میلاد مسیح در نزدیکی دیوار بزرگ چین تا مغولستان داخلی شکل گرفت و در دوره های بعد آن رونق بسیاری گرفت و بعدها به محل استراحتی برای کاروان های شتری تبدیل شد که از چین به مغولستان سفر می کردند.

در قرن چهارم و پنجم میلادی، یعنی دوره ای که در آن مراسم به خاک سپاری برای مردگان انجام می شد، داتونگ به «پینچنگ» (Pincheng) تغییر نام داد و به پایتخت سلسله وی شمالی تبدیل شد. در همین دوران بود که سنگ های خارجی غارهای «یونگانگ» حکاکی شدند.

غارهای «یونگانگ» در نزدیکی شهر «داتونگ» چین

نوشته ای روی در ورودی آرامگاه 1500 ساله حکاکی شده است که نشان می دهد این مقبره متعلق به زنی است که «فارونگ» نام داشته و زن یک قاضی بوده است.

اسکلت این زن زیاد سالم باقی نمانده است و در تابوتی نگهداری شده است که جمجمه اش روی یک بالش آهکی قرار داشته است.

گوشواره های این زن با جزئیات و ریزه کاری های بسیاری طراحی و با یاقوت ارغوانی و سنگ های قیمتی تزئین شده است و تکه هایی از زنجیر طلا از آن آویزان شده است.

تصاویری از اژدها و صورت انسان نیز روی آنها حکاکی شده است.

به گفته باستان شناسان، صورت انسان هایی که روی این گوشواره حکاکی شده اند، موهای مجعد، چشمانی قلمبه و بینی بلندی دارند.

این گوشواره آویز های سنگی بسیار زیبایی دارد که یکی از آنها با الگوی مهره پولکی تا گردن می رسد و روی آن گل نیلوفر آبی حک شده است.

منبع: خبرگزاری آنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه