درخواست القاعده از مسلمانان: خاک انگلیس را ترک کنید

0 30

ابوقتاده، شبه نظامی بدنام القاعده که از انگلیس به اردن مسترد شد و هشت سال با این استرداد خود از انگلیس در دادگاه جنگید، در پیامی از مسلمانان انگلیس خواست خاک این کشور را به مقصد کشورهای اسلامی “در سریع‌ترین زمان ممکن” ترک کنند.

ابوقتاده، شبه نظامی بدنام القاعده که پیش از استرداد به اردن در سال 2013 در انگلیس تحت نظر قرار داشت، در پیامی به “پیروان دین اسلام” هشدار داد که به زودی شاهد “خونریزی” در غرب خواهند بود.

وی در این پیام که به زبان عربی برای 58000 دنبال کننده وی در توئیتر منتشر کرد، نوشت: مسلمانانی که در غرب زندگی می‌کنند به زودی شکست خواهند خورد.

فتنه و گسترش خونریزی آنها را خواهد بلعید.

وی در ادامه نوشت: آنها (این مسلمانان)‌ هیچ گزینه دیگری بجز آماده شدن برای بازگشت به کشورهایشان در سریعترین زمان ممکن نخواهند داشت.

این در حالی است که یک گروه مبارزه با افراطگری به نام “بنیاد کوئیلیام” ابوقتاده را که در سال 2013 به اردن مسترد شد متهم کرد به این که در تلاش برای ترویج “پیام جنگ تمدنها” است.

جاناتان راسل، رئیس بخش سیاستگذاری این بنیاد به دیلی استار گفت: ابوقتاده به دنبال برجسته کردن این ایده افراطگرانه است که شما نمی‌توانید در یک کشور غیرمسلمان یک مسلمان خوب باشید.

وی خاطرنشان کرد: این پیام کار را برای افراطگران به منظور جذب نیرو از مسلمانان در غرب سهل و آسان می‌کند.

اما طنز قضیه آنجاست که خود ابوقتاده این همه سال برای ماندن در انگلیس و عدم استرداد از این کشور جنگید.

اما بعد از استرداد وی از انگلیس وزارت کشور انگلیس تایید کرد ابوقتاده اجازه بازگشت به خاک انگلیس را پیدا نخواهد کرد زیرا یک تهدید علیه امنیت ملی محسوب می‌شود.

منبع:ایسنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه