ماجرای شرایط کاری کارمندان اپل از زبان یکی از کارکنانش

0 5,777

کارمندان اپل موضوعی جالب را هنگام کار در شرکت اپل تعریف میکنند و از اطلاعات محرمانه و شرایط عجیب کاری شان در اپل میگویند.در ادامه با بدندید همراه باشید.

اپل بر اساس برنامه ریزی های خود از همه کارمندان خواسته است تا جزییات مربوط به کابل (Lightning) به صورت محرمانه باقی بماند و حتی کارمندانی که در فروشگاه ها کار می کنند هم چیزی در مورد آن ندانند.

سادگی ای که این شرکت در تنوع محصولاتش دارد.به طور مثال اپل بر خلاف دیگر شرکت ها از هر محصولی فقط یک طرح ارائه می دهد مثلا iphone فقط یک طرح دارد ،بر خلاف Nokia که مدل های مختلف موبایل را ارائه می دهد و آشنایی با هر کدام از این مدل ها یک کارشناس را می طلبد.وجود فقط یک نوع ا ز این محصول این امکان را به مشتری می دهد که زودتر تصمیم بگیرد و گیج نشود

کارمندان-اپل

 

همین مسئله باعث شد شرکت اپل پیش از آنکه گوشی هوشمند آیفون 5 را روانه بازار کند، این کابل ها را در فروشگاه های خود عرضه کند تا کارمندانی که در این فروشگاه ها کار می کنند نیز نتوانند اطلاعات زیادی در مورد آنها کسب کنند. در آن زمان هر یک ازفروشگاه های اپل کابل های (Lightning) را با سیستم ارتباطی 30 پین به صورت مخفیانه در اختیار می گرفتند.
زمانی که اپل از گوشی هوشمند آیفون 5 رونمایی کرد، کارمندان فروشگاه های اپل برای نخستین بار این کابل ها را از نزدیک دیدند و متوجه شدند فناوری ارتباطی 30 پین در آنها به کار گرفته شده است.
یکی از این کارمندان می گوید:«از عجیب ترین اتفاقاتی که در زمان کار کردن در فروشگاه اپل تجربه کردم مربوط به فردی می شود که به فروشگاه مراجعه کرده بود. او یک دستگاه آیفون آسیب دیده را مقابل من گذاشت و گفت که گوشی هوشمندش کار نمی کند. من کاملا مودبانه از او پرسیدم چه اتفاقی برای آیفون او افتاده است. او توضیح داد که در حال صحبت کردن با آیفون خود بود که ناگهان دمای گوشی بسیار افزایش یافت و حتی باعث شد دستان او بسوزد. من گوشی را به بخش (Genius Room) بردم تا آن را باز کنم… من متوجه شدم در بخش داخلی گوشی یک نوع مایع وجود دارد. زمانی که این مسئله را با کاربر درمیان گذاشتم، او گفت که پس از آتش گرفتن گوشی سعی کرد آن را زیر آب بگیرد تا جلوی سوختن بیشتر گوشی گرفته شود. البته در آخر مشخص نشد گوشی او آتش گرفته یا در آب افتاده است».
بیشتر داستان هایی که این افراد روایت کردند مربوط به فرآیند تعویض رایگان گوشی هوشمند آیفون می شود و با این وجود، آنها به شرایط عجیب کاری خود هم اشاره کرده اند.

 

منبع: namnak

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه