اگر کفشتان تنگ شده و مهمانی در پیش دارید این ترفند ها مشکلتان را حل می کند !

0 6,633

حتما برای شما هم این مشکل پیش آمده؛ می خواهید به میهمانی بروید و کفشی را که خیلی دوست دارید و مناسب میهمانی است، برایتان تنگ شده است.برای دیدن این راهکار با بدندید همراه باشید.

شاید هم کفشی را خریده اید و وقتی برای اولین بار می خواهید آن را بپوشید، متوجه شده اید که به اصطلاح پایتان را می زند. این مشکل یک راه حل ساده دارد.

1 .برای حل این مشکل به یک جفت جوراب کلفت و سشوار نیاز دارید!

1383986450

جوراب را بپوشید اگر جوراب هایتان به اندازه کافی کلفت نیست میتوانید از چند جفت جوراب روی هم استفاده کنید. حالا سعی کنید کفش را به پا کنید. بعد سشوار را روشن کرده و آن را به قسمت های تنگکفش نزدیک کنید. همزمان یک کمی پای خودتان را بکشید. میتوانید چند بار این کار را تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را بگیرید.

فقط یادتان باشد اگر کفش تان چرم است بعد از انجام این کار، کمی از کرم مخصوص روی کفش تان بزنید.

2 .کفش ها را فریز کنید.
 
 • دو کیسه پلاستیک ضخیم و محکم پیدا کنید و یک سوم آن را از آب پر کنید. آن را محکم ببندید و هرکیسه را درون کفش قرار دهید و کمی فشار دهید تا کاملا قالب کفش شود. یابد در قسمت انگشتان پا و هم در قسمت پاشنه کفش کاملا فیت باشد.
 • کفشها را درون فریزر قرار دهید. این کار را شب قبل از خواب انجام دهید تا در طول شب کاملا یخ بزند. آب بعد از یخ زدن کمی حجمش افزایش پیدا می کند و از داخل به کفش فشار وارد می کند و باعث گشاد شدن آن می شود.
 • کفش ها را از فریزر خارج کنید و برای 20 دقیقه منتظر بمانید تا یخ کمی آب شود و بتوانید کیسه را خارج کنید. کفش ها را امتحان کنید و اگر هنوز کمی تنگ بود می توانید این روش را دوباره امتحان کنید.
 • توصیه می کنیم که این روش را برای کفش های گران قیمت انجام ندهید!
 3. استفاده از روزنامه مرطوب.
 • روزنامه خیس را مچاله کنید و با فشار درون کفش ها قرار دهید. تا جای ممکن کفش ها را با روزنامه خیس پر کنید تا کاملا در کفش فیت شوند.
 • مراقب باشید قرار دادن بیش از حد روزنامه کفش را از شکل نرمالش خارج نکند. در این صورت بهتر از روزنامه های اضافی را خارج کنید. کفش باید ظاهر خودش را در عین حالی که از روزنامه فشرده پر شده است حفظ کند.
 • منتظر بمانید تا روزنامه ها و کفش کاملا خشک شوند و سپس روزنامه ها را خارج و کفش را امتحان کنید.
 • می توانید از جوراب خیس هم استفاده کنید و همچنین در روش فریز کردن کفش ها به جای کیسه آب می توانید از روزنامه خیس استفاده کنید.

 

4 . استفاده از دانه های جو.

روش قدیمی و مورد استفاده کابوی ها که برای گشاد کردن پوتین یا بوت های چرمی خود از دانه های جو (هر دانه دیگری که با تماس با آب حجمش بیشتر شود) استفاده می کردند.

 • بوت های چرمی خود را با دانه پر کنید و سپس روی آن را آب بریزید تا در هنگام شب دانه ها آب را به خود جذب کنند و حجمشان بیشتر شود. اجازه دهید پوتین های چرمی خشک شوند و بعد آن ها را امتحان کنید.
5 .از قالب کفش استفاده کنید.

قالب های کفش همان شکل پا را دارند و با جنس های متفاوت فلزی، چوبی یا پلاستیکی ساخته می شوند. این قالب های کفش را می توانید از کفاشی ها خریداری کنید یا کفش های خود را به خود آنها بسپارید تا با استفاده از قالب کفش ها را گشاد کنند. قالب ها هم در کفش پای راست و هم در کفش پای چپ قرار می گیرند و با پیچهایی می توان طول و پهنای آن ها را تنظیم کرد.

 • گشاد کردن کفش ها با این روش ممکن است چند روز طول بکشد. می توانید در طول این چند روز کفش ها را به پا کنید تا از میزان مناسب گشاد شدن کفش ها مطمئن شوید.
 • در بعضی قالب های کفش زائده هایی درون حفره های موجود روی قالب قرار می گیرد تا بتوان کفش را به طور موضعی تنها در یک ناحیه گشاد کرد.
 • استفاده از اسپری یا روغن مخصوص در حالی که کفش در قالب قرار دارد می تواند روند گشاد شدن کفش را یکنواخت و سرعت آن را افزایش دهد. اگر این اسپری یا روغن در کفاشی موجود نبود می توانید از اسپری آب و الکل در بخش پیش یا روغن مخصوص کفشهای چرمی استفاده کنید.

 

منبع: وبسایت یک دوست

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه