گران‌ترین شهرهای جهان در سال 2016

0 358

بر اساس گزارشی که روزنامه تلگراف از گران‌ترین شهرهای جهان در سال 2016 منتشر کرده، توکیو، لواندا، اوزاکا، مسکو، ژنو، زوریخ، سنگاپور، انجامنا، هنگ‌کنگ و ناگویا گران‌ترین شهرهای جهان معرفی شده‌اند.

1 توکیو پایتخت ژاپن که سال گذشته در جایگاه دوم این فهرست قرار گرفته بود امسال عنوان گران‌ترین شهر جهان را به خود اختصاص داد.

2 لواندا پایتخت کشور آنگولا در رتبه دوم این فهرست قرار دارد. این شهر که مرکز اداری آنگولا است دارای معدن‌هایی غنی است و به همین جهت شهرت یافته است.

3 اوزاکای ژاپن نیز یکی از دو شهر این کشور است که در میان سه مرکز گران جهان قرار دارد. در این شهر حدود 2.6 میلیون نفر زندگی می‌کنند.

4 مسکو پایتخت روسیه چهارمین شهر گران جهان و گران‌ترین شهر اروپاست. این شهر که پرجمعیت‌ترین شهر اروپا هم هست در این فهرست جایگاه چهارم را به خود اختصاص داده است.

5ژنو سوئیس در فهرست شهرهای گران جهان، رتبه پنجم را در اختیار دارد. این شهر یکی از مراکز مهم اقتصادی سوئیس است و نهایتا 200 هزار نفر شهروند دارد.

6 شهر زوریخ در کشور سوئیس بعد از ژنو در رتبه ششم گران‌ترین شهرهای جهان قرار گرفته است. این شهر قدمتی 7 هزار ساله دارد.

7. شهر سنگاپور به عنوان پایتخت این کشور به طور مشترک با زوریخ رتبه ششم فهرست را در اختیار گرفته است. کشور سنگاپور با 63 جزیره دارای جمعیتی حدود 5 میلیون نفر است.

8پایتخت چاد در سال 2011 سومین شهر گران جهان بود اما در سال 2016 به رتبه هشتم رسیده است.

9 هنگ‌کنگ در موقعیت مشابهی نسبت به سال گذشته قرار دارد و همچنان نهمین شهر گران جهان است. در این شهر هفت میلیون نفر زندگی می‌کنند.

10 شهر ناگویا ژاپن که سال گذشته یک رتبه با قرار گرفتن در فهرست 10 کشور گران جهان فاصله داشت امسال در جمع 10 شهر گران جهان قرار گرفته است. ناگویا چهارمین شهر پرجمعیت ژاپن است.

منبع:فارس

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه