کاخی که قرار بود فتح‌الله گولن پس از کودتای ترکیه به آنجا بیاید

0 88

این سرمایه دار ترکیه ای پیشتر به اتهام همکاری با کودتاگران دستگیر و مدتی بعد آزاد شده بود اما پس از مشخص شدن ارتباطات بیشتر او با کودتاگران از جمله خرید کاخی برای اقامت گولن، بار دیگر دستگیر شده است

با گذشت نزدیک به 7 هفته از کودتای نافرجام 15 ژوئیه در ترکیه رسانه های این کشور همچنان اخبار مربوط به این کودتا و دستگیری ها و تحقیقات نهادهای قضایی ترکیه درباره پشت پرده کودتا را در صدر اخبار و تحلیل های خود قرار داده اند.

در تازه ترین خبری که در این زمینه منتشر شده، ادعا شده است که بزرگ ترین سرمایه دار ترکیه ای حوزه دریای اژه کاخی را به منظور اقامت فتح الله گولن روحانی متنفذ ترکیه ای ساکن آمریکا، در منطقه ازمیر خریداری کرده بود تا در صورت موفقیت کودتا و بازگشت گولن به ترکیه، این روحانی متنفذ در آن اقامت کند.

” احمد کوچوکبای ” سرمایه دار ترکیه ای که از حامیان فتح الله گولن است، این کاخ را در منطقه ” بورنوا ” ازمیر خریده بود تا در صورت پیروزی کودتا و بازگشت ظفرمندانه گولن به ترکیه، این رهبر روحانی در آن اقامت کند.

به گزارش سی ان ان ترک ، این سرمایه دار ترکیه ای پیشتر به اتهام همکاری با کودتاگران دستگیر و مدتی بعد آزاد شده بود اما پس از مشخص شدن ارتباطات بیشتر او با کودتاگران از جمله خرید کاخی برای اقامت گولن، بار دیگر دستگیر شده است.

این سرمایه دار ترک پیشتر به عنوان پسر معنوی فتح الله گولن شناخته شده است.

دولت ترکیه فتح الله گولن را به طراحی و رهبری کودتای اخیر در این کشور متهم کرده و از دولت آمریکا خواسته است تا او را برای محاکمه به ترکیه مسترد کند.

منبع:عصر ایران

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه