دوست داشتن با دال آغاز می‌شود

0 501

«نوشتن از عشق، مهم‌ترین ابزار برای مبارزه با خبرهای بد دنیاست.»

به گزارش روابط‌ عمومی انتشارات ویدا مراسم رونمایی از کتاب «دال دوست داشتن» نوشته‌ حسین وحدانی عصر روز جمعه دوازدهم شهریورماه برگزار شد. «دال دوست داشتن» مجموعه‌ای از یادداشت‌های چندسال اخیر این نویسنده است که بخشی از آن‌ها پیش از این در دنیای مجازی به انتشار رسیده است.

download-1
وحدانی که موضوع اصلی این کتاب را زندگی و عشق خواند به توضیح شیوه‌ی نگرش مولف در این اثر پرداخت.

این نویسنده و روزنامه نگار گفت: «اگرچه پرداختن به عشق، نفرت، دوست داشتن واحترام ممکن است در دنیای امروز به نوعی سانتیمانتالیسم تلقی شود؛ یا این طور تصور کنیم که در دنیای امروز جایی برای خوش‌بینی یا امید وجود ندارد و نویسنده هم نباید درباره‌اش بنویسد، اما من باور دارم که هنوز هم دوست داشتن مهم‌ترین دغدغه‌ی بشر است و عشق تنها نجات دهنده‌ی ما.»

او سخنان خود را این‌چنین ادامه داد: «در دنیای امروز که کشت و کشتار و جنگ سرخط خبرهای هرروزه است، آنچه گم شده‌ی ماست، عشق است.»

حسین وحدانی درباره‌ی تجربه‌ی نوشتن در فضای مجازی گفت: «معاشرت در شبکه‌های اجتماعی فرآیندی است که در آن هر کاربر، زیباترین عکس‌ها و بهترین کلماتش را انتخاب می‌کند تا تصویر زیبایی از خود نشان دهد؛ تصویری که لزوما با واقعیت منطبق نیست.

تنها چیزی که می‌توانم درباره‌ی نوشته‌های خودم ادعا کنم، این است که اگر از احترام، دوست داشتن و عشق نوشته‌ام، با تمام وجود به آن باور داشته‌ام؛ هرچند خودم به همه‌ی آن‌ها عمل نکرده باشم.»

نویسنده‌ی کتاب «دال دوست داشتن» با توضیح اینکه چرا این نوشته‌ها را در قالب کتاب منتشر کرده است گفت: «تا سال‌ها عقیده داشتم تبدیل این نوشته‌ها به کتاب کار مفیدی نیست.

اما وقتی دیدم آدم‌های زیادی دوست دارند این نوشته‌ها را در قالب کاغذی بخوانند و می‌گویند حال‌شان با خواندن آن‌ها بهتر می‌شود – حتی برای یک ساعت – تصمیم گرفتم با ویرایش و بازنویسی آن‌ها را منتشر کنم.

دلیل دیگرم هم این بود که در حالی که بسیاری از این نوشته‌ها کپی‌برداری و دستکاری می‌شوند، لااقل یکجا به درستی و با امانت ثبت و ضبط شده باشند.»

کتاب «دال دوست داشتن» چند روایت از عشق و زندگی است که به تازگی توسط انتشارات ویدا راهی بازار نشر شده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

حالا من اینجور خیال می کنم که آدم باید یکی – و فقط یکی- را داشته باشد توی زندگی‌اش، که جلوش کم بیاورد.

یکی که مشت‌اش را ببرد جلو، پیشش وا کند.

که سری که بر سر گردون به فخر می‌ساید را بیاورد، با خیال راحت بگذارد بر آستانش. نه به ذلت و خاکساری، که به مهر و فروتنی.

این کتاب در ۱۳2 صفحه و با قیمت ده هزار تومان در بازار کتاب عرضه شده است.

 

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه