آشنا شوید با شکست های متعدد مخترعان که اگر تحقق میافتند جهان را دگرگون میکردند.

0 3,323

مخترعان مشهور جهان پیش از چشیدن طعم موفقیت بارها شکست خورده‌اند.با بدندید همراه باشید.

بشر قدردان مخترعانی است که به آسان شدن زندگی آنها کمک می‌کنند. اما پیش از اینکه اختراعات این افراد در اختیار بشر قرار بگیرد، مخترعان شکست‌های زیادی را تجربه کرده‌اند. برخی از اختراعات افراد مشهور هرگز به بازار راه نیافتند. در ادامه به برخی از این موارد اشاره شده‌است.
«توماس ادیسون،» تلاش کرد ساختمان‌های سیمانی را به تولید انبوه برساند. ساخت ورزشگاه «یانکی» مدیون شرکت سیمان ادیسون در پورتلند است. اما در سال 1899 که ادیسون این شرکت را تأسیس کرد، استفاده از سیمان به صرفه نبود و نمونه‌های ساخته شده بسیار پیچیده و گران بودند. در نتیجه این نمونه‌ها مورد توجه توسعه دهندگان قرار نگرفت.
5135861_619
«نیکولا تسلا،» یک مخترع بزرگ که برای ساخت موتور القایی و پالایش جریان‌های اِی‌سی مشهور است، ماشینی را تصور می‌کرد که با یک تصویر ذهنی را در دنیای بیرون نمایش دهد و افکار را مانند یک اسلاید نمایش دهد.
البته اختراع تسلا آنگونه که او می‌خواست عمل نکرد. با این حال دانشمندان امروزه در تلاشند تا عکاسی از ذهن را تحقق بخشند.
5135859_685
نخستین اتومبیل‌هایی که مخترع بزرگ « هنری فورد» می‌ساخت قابل تولید نبودند. فورد برای تولید انبوه خودرو و پرداخت حقوق خوب به کارکنانش مشهور است.
نخستین اتومبیل وی شبیه یک کالسکه بدون بدنه بود که از چهار چرخ دوچرخه ساخته شده بود و سوخت آن اتانول بود. حداکثر سرعت این وسیله نقلیه 20 مایل در ساعت بود. فورد 7 سال پس از ساخت این خودرو، مدل اِی را ساخت و در صنعت خودروسازی به موفقیت بسیاری دست یافت.
5135857_589
نخستین ماشین‌های پرنده «الکساندر گراهام بل،» مخترع اسکاتلندی-آمریکایی بیشتر شبیه بادبادک های چهارضلعی بودند. گراهام بل توانست با تلفن‌هایش امواجی را بسازد؛ اما تلاشش برای پرواز با شکست مواجه شد.
بل سال 1899 تلاش کرد هواپیمایی بسازد که بیشتر شبیه یک بادبادک بود. این هواپیما بیشتر شبیه اسکلت یک پرنده بود. بل در سال 1903 بار دیگر برای ساخت یک هواپیما تلاش کرد ولی با شکست مواجه شد.
5135856_737
تلاش «لئوناردو دا وینچی» برای ساخت ماشین‌های جنگی با شکست مواجه شد. ممکن است از فعالیت‌های هنری یا اختراعات داوینچی مطلع باشید؛ اما وی در زمینه مهندسی نظامی هم فعالیت کرده است.
داوینچی یک تانک را طراحی کرد که چرخ‌هایش در جهت مخالف یکدیگر می‌چرخیدند و این مدل قابلیت حرکت نداشت.
5135858_308
 
منبع: khabarone
اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه