نحوه حرف زدن دلفین‌ها رمزگشایی شد

0 111

محققان روسی با تحقیق بر روی دلفین ها متوجه شدند که این نوع از پستانداران در گفتگو با یکدیگر از جملات کامل استفاده می کنند.

دلفین ها یکی از باهوش ترین پستانداران محسوب می شوند و با ارسال سیگنال، یکدیگر را از وجود خطر احتمالی مطلع می کنند اما این تمام حقیقت راجع به این دسته از پستانداران نیست.

بر اساس مطالعات محققان دانشگاه Feodosia روسیه، علاوه بر سگ ها، دلفین ها هم قادر به درک زبان پیچیده در تعامل با یکدیگر هستند.

نتایج تحقیق دانشمندان روسی نشان می دهد که دلفین ها می توانند در گفتگو با یکدیگر از جملات کامل و در هر جمله از ۵ کلمه استفاده کنند.

محققان دانشگاه Feodosia با بکارگیری نوعی میکروفون در زیر آب به ضبط صداهای دلفین ها پرداختند که با تحلیل آنها مشخص شد این دسته از پستانداران می توانند در گفتگوهای خود از کلمات استفاده کنند و به طرز باورنکردنی منتظر می مانند تا جمله طرف مقابل کاملا پایان پذیرد و بعد پاسخ یکدیگر را می دهند.

به گفته محققان روسی این دستاور بسیار حایز اهمیت است و با رمزگشایی از کلمات استفاده شده در صحبت های دلفین ها می توان امیدوار بود که روزی انسان قادر به صحبت کردن با این گونه از آبزیان باشد.

منبع:مهر

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه