دولت آمریکا فراخوان اجباری داده است: نوت 7 ها را جمع کنید!!!

0 5,272

پس از عدم موفقیت سامسونگ در جمع‌آوری نوت 7 معیوب، کمیسیون امنیت محصولات مصرف‌کننده آمریکا / CPSC مستقیما وارد عمل شده و به‌عنوان بخشی از حاکمیت آمریکا فراخوان 1 میلیون گوشی نوت فروخته‌شده در این کشور را صادر کرد.

قرار بوده کمپانی کره‌ای 2.5 میلیون گوشی معیوب را ز 10 کشور جهان جمع‌آوری کند اما آمریکایی‌ها می‌گویند شهروندان آمریکایی به فراخوان سامسونگ توجه نکرده و به همین دلیل خودشان مستقیماً وارد عمل شده‌اند.
این فراخوان شامل تمام گوشی‌های فروخته‌شده قبل از 15 سپتامبر می‌شود تا کمیسیون امنیت محصولات مصرف‌کننده مطمئن شود که خطری جان شهروندان این کشور را تهدید نمی‌کند.
الیوت کای، مدیر اجرایی CPSC می‌گوید تمام اپراتورها و فروشندگان باید بلافاصله از مصوبه جدید تبعیت کنند و گوشی‌های خطرناک را جمع کنند.
مطابق آمار جدید تاکنون 92 گزارش انفجار نوت 7 در آمریکا به ثبت رسیده که 26 درصد سوختگی ناشی از انفجار و 55 درصد خسارت وارده به اموال کاربران تأیید شده است.

مدتی قبل پس از بررسی علت این انفجار از جانب شرکت سامسونگ بدین صورت اعلام شد:

«بررسی‌های صورت گرفته به ما فهماند که مشکل اصلی در سلول باتری گلکسی نوت 7 است. زمانی که قطب‌های آند و کاتد باتری (قطب‌های مثبت و منفی) با هم ارتباط برقرار می‌کردند، باتری بیش از حد داغ شده و دچار آتش‌سوزی می‌شد. این مشکل، یک خطای بسیار نادر در فرایند تولید این باتری بود.»

samsung-galaxy-note-7-new-explosion-01

پی نوشت: منبع خبر آنلاین، گجت نیوز

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه