ابرجن گیر جهان، بنیان گذار موسسه جن گیری که با هری پاتر مخالف بود درگذشت!!!

0 6,058

گابریل امورث سال‌‌ها به عنوان ابر جن‌گیر اسقف‌نشین رم برای خود شهرتی بین‌المللی دست و پا کرده بود. او در یکی از آخرین اظهارنظرهایش در مورد امورات جاری در جهان گفته بود که شیطان در وجود تروریست‌های گروه  داعش رخنه کرده و داعش “شیطان” است.


امورث در سال ۲۰۰۶ در یک مصاحبه نظری مشابه در مورد استالین و هیتلر بیان کرده و گفته بود که شیطان وجود این دو دیکتاتور را تسخیر کرده بود.

13423512_819581764844088_661743396_n

پدر امورث در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان سرباز در مقابل فاشیست‌ها جنگیده بود. در سال ۱۹۵۱ او کسوت کشیشی را برگزید و از آن زمان به بعد به دلیل اظهارنظرهای جنجالی به یکی از سرشناس‌ترین اسقف‌های واتیکان بدل شد. این روحانی کاتولیک ورزش یوگا، تلویزیون و حتی داستان‌های هری پاتر را نیز ابزار و ادوات شیطانی دانسته و با آنان مخالفت می‌کرد.

 

او یک بار حتی با انتقاد از ماجراهای هری پاتر گفته بود: مردم خیال می‌کنند این فقط یک کتاب کودک است، اما این کتاب جادوگری یاد می‌دهد و موجب شر می‌شود!

harry-potter-wallpaper-download-9

امورث که در رشته حقوق تحصیل کرده بود، مدعی بود که از سال ۱۹۸۶ نزدیک به ۷۰ هزار مراسم جن‌گیری اجرا کرده است. او حتی در سن ۹۰ سالگی هم معتقد بود که نزدیک به ۱۰۰ نفر در جهان هستند که به معنای واقعی شیطان وجودشان را تسخیر کرده است.

پدر امورث در سال ۱۹۹۰ انجمن بین‌المللی جن‌گیران را تأسیس کرد و خود تا ده سال ریاست آن را بر عهده داشت. این انجمن در سال ۲۰۱۴ از سوی واتیکان به رسمیت شناخته شد. درباره این انجمن همیشه حرف و حدیث‌های زیادی وجود داشته است اما کلیسای کاتولیک و پاپ بندیکت شانزدهم از این موضوع حمایت کردند و  این انجمن تشکیل شد. اتحادیه بین‌المللی جن‌گیران با این اوصاف شامل ۲۵۰ کشیش است که در سی کشور فعالیت می‌کنند.

amorth_er

پی نوشت: منع اخبار آنلاین

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه