باورش سخت است اما کره شمالی تنها 28 وب سایت دارد !

0 10,723

کره شمالی را می‌توان منزوی‌ترین کشور دنیا دانست. کشوری که به دلیل سیاست‌های رهبرانش هیچ‌گونه ارتباطی با ملت‌های جهان ندارد. اکنون بر اساس اطلاعات منتشر شده کره شمالی تنها 28 وب سایت دارد !با بدندید همراه باشید.

البته نباید انتظار چیزی شبیه به شبکه های اجتماعی، وب سایت های به اشتراک گذاری فایل، سرورهای بازی آنلاین و خبرگذاری های بزرگ را در این شبکه داشته باشید. اینترنت در کره شمالی بیش از آنکه به اینترنت جهانی شباهتی داشته باشد، یک اینترانت گسترده است که خبرهای منتخب نهاد حاکم را برای معدود جمعیت دارای این شبکه به نمایش می گذارد.

سایت های اینترنتی کره شمالی برای خارجی‌ها قابل دسترس نیست و به این ترتیب حتی از این طریق هم نمی‌توان با عادات و فرهنگ مردم این کشور آشنا شد. اما به تازگی در کمال تعجب سایت های اینترنتی کره شمالی قابل مشاهده شدند.

تا قبل از باز شدن سایت های اینترنتی این کشور منزوی هیچ اطلاعاتی در مورد دامین های ثبت شده در کره شمالی وجود نداشت اما حالا مشخص شده که کره شمالی تنها 28 وب سایت دارد ؛ درواقع تنها 28 سایت اینترنتی برای مردم کره شمالی در دامین رسمی این کشور (kp.) ثبت شده است.در میان این وب سایت ها می توان به یک نمونه برای رزرو بلیط پرواز (احتمالا برای کارمندان بلندپایه که در همایش ها و رویدادهای خارج از کشور زندگی می کنند)، یک وب سایت آشپزی، یک وب سایت معرفی فیلم!، چند وب سایت آموزشی، آژانس خبری کره شمالی و یک وب سایت علوم اجتماعی اشاره کرد. البته ظاهرا کره ای ها در حال کار بر روی راه اندازی یک شبکه اجتماعی با نام Friend نیز می باشند!

سرور حاوی اطلاعات اسامی دامنه های اینترنتی کره شمالی به طور اتفاقی باز شد و بلافاصله اطلاعات سایت های موجود لو رفت و به سرعت در همه جا منتشر شد. البته بعد از این اتفاق اکثر صفحات اینترنتی کره شمالی از دسترس خارج شد اما هنوز هم تصاویر و اطلاعات آنها در سراسر دنیا پخش می‌شود.

پیش از این گزارشاتی منتشر شده بود که از سایت های اینترنتی بیشتری خبر می‌داد. بر اساس گزارشات قبلی تعداد سایت های اینترنتی کره شمالی در حدود 5500 وب سایت تخمین زده می‌شد.

در گذشته نیز اینترنت کره شمالی چند بار توسط هکرها مورد حمله قرار گرفته بود و کم و بیش شاهد انتشار اطلاعاتی در این مورد بودیم. اوایل امسال یک هکر نوجوان اسکاتلندی شبکه اجتماعی کره شمالی را هک کرد که به نظر می‌رسید تقلیدی از فیسبوک باشد.

همچنین در خبرها داشتیم که از 25 میلیون نفری که در کره شمالی زندگی می‌کنند، تنها چند هزار نفر توانایی دسترسی به اینترنت را دارند.

عمده فعالیت وب سایت های کره شمالی متمرکز بر مستحکم تر کردن ایدئولوژی حاکم بر این کشور است و در هر بخشی می توان رد پایی از ترویج سیاست های داخلی و خارجی آنها را مشاهده کرد. کافی است نگاهی به این خبرها بیندازید:

– حمایت برادران روسی از آزمایش کلاهک هسته ای کره شمالی

– افزایش جرایم مرتبط با مواد مخدر در “کره جنوبی”

– دستیابی به صلح و قدرت برتر با آزمایش های هسته ای کره شمالی

– تلاش مردم کره جنوبی برای بیرون راندن آمریکایی ها و دست یافتن به آرامش در کره

در ادامه تصاویر وب سایت های کره شمالی را مشاهده می‌کنید:

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت آشپزی

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت خبری

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

صفحه دانشگاهی کره شمالی

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت رزرو تور گردشگری

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت اینترنتی سفر کره شمالی

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

تصویری از یک شبکه اجتماعی در کره شمالی

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت فستیوال فیلم پیونگ یانگ

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایتی برای کهنسالان

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت نیروی دریایی کره شمالی

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

سایت ورزشی کره شمالی

سایت‌های اینترنتی کره شمالی

 

منبع: gadgetnews

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه