کشف گونه‌های جدید جانوری در استفراغ قورباغه

0 271

کارشناسان حیات‌وحش در استفراغ قورباغه گونه‌های جدید جانوری کشف کرده‌اند.

این کارشناسان در بررسی انجام شده در اکوادور توانستند گونه جدیدی از مورچه استوایی را که پیش از این هرگز مشاهده نشده بود در شکم گونه “قورباغه شیطان” پیدا کند.

حیواناتی همچون قورباغه شیطان که از مورچه‌های کوچک تغذیه می‌کنند برای پیدا کردن حشرات به مکان‌هایی می‌روند که برای انسان قابل دسترس نیست و در واقع این جانوران ابزار مفیدی برای یافتن گونه‌های جدید هستند.

در این بررسی محققان با بیرون کشیدن شکم این قورباغه‌ها محتویات استفراغ آنها را جستجو کرده تا به مشاهدات جدیدی دست پیدا کنند.

“کریستین رابلینگ” از دانشگاه راچستر نیویورک که این تحقیق را انجام داد، گفت: گاهی اوقات تصور می‌کنیم که این جهان را به طور کامل شناخته و بررسی کرده‌ایم در حالی که در واقعیت این گونه نیست!

وی افزود: از آنجایی که تنها یک نمونه از این مورچه وجود دارد اطلاعات کافی از آن بدست نیاورده‌ایم اما این مورچه‌ دهان کشیده‌ای دارد که احتمالا برای به دام انداختن جانداران کوچکتری که در شکاف‌ها پنهان شده‌اند از آن استفاده می‌کند.

به گزارش روزنامه ایندیپندنت، به گفته محققان همچنین تعدادی حشره ناشناخته دیگر داخل محتویات استفراغ قورباغه شیطان وجود داشته که پس از بررسی‌های بیشتر گونه‌های دیگری نیز معرفی می‌شوند.
منبع:ایسنا

اشتراک گذاری

قرار دادن یک دیدگاه